Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fokozott fizikai igénybevétel...

Fokozott fizikai igénybevétel mellett kisebbet fogok kakilni?

Figyelt kérdés
Tegyük el, hogy valaki ugyanannyit és ugyanazt eszi minden nap, átlag igénybevétel mellett (munka, kevés sport esetleg), akkor egy fokozott fizikai igénybevétel mellett (pl. 1 hetes síelés, kenu túra, bringa túra), ahol egész nap sportol, akkor többet fog hasznosítani a táplálékból és kisebb lesz a széklet?
2015. febr. 18. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Tegyuk fel, hogy az emesztesed egeszseges, tehat nem tul gyors, nem tul lassu akkor a megemeszthetetlen dolgoktol igy is ugy is megszabadul a szervezet.
2015. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én pont többet kakálok, ha intenzíven sportolok :D
2015. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem. Egészséges emésztőrendszerből így is, úgy is felszívódnak a tápanyagok. A továbbiakban csak az dől el, hogy a szövetek energiaellátásához feleslegben maradt tápanyagokból zsír lesz (rosszabb esetben), vagy plusz hőtermelés révén megszabadul tőlük a szervezet (szerencsésebb alkatúaknál).
2015. febr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
:DDDDD
2015. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem több és gyakoribb, ha sokat mozgok :DDD
2015. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

pedig én ezt már többször konstatáltam, hogy ha intenzíven sportolok valamit egész nap, akkor bár többet is eszem, kis kemény golyócskákat kakilok csak. hmm hát érdekes...


persze azt is nehéz elképzelni, ahogy a belekből a kis ereken át távozna a táplálék súlya is...

2015. febr. 18. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
A folyadekbeviteled lehet keves, azert vannak a golyocskak.
2015. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hominida ***** válasza:
Egyetértek #7-tel, a testmozgás vízveszteséget okoz, és a belekben a vízvisszaszívás erősödik. Veheted jelzésnek is, de a növelt folyadékpótlás mellett rostos ételkiegészítők fogyasztása segíteni fog. A testmozgásnak gyorsítania kellene a bélmozgáson, a lassuló emésztőrendszeri feldolgozás nem jó jel.
2015. febr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!