Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyek! Tejfogyasztá...

Laktózérzékenyek! Tejfogyasztás után mennyivel jelentkeznek a panaszok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben nagyon puffadok, minden reggel így kelek fel, és már nem is tudtam emiatt reggelit fogyasztani, inkább csak tejeskávét ittam. Viszont ettől (?) úgy érzem, megint puffadok a nap folyamán, de nem feltétlen rögtön azt követően, amikor iszom. Este is szoktam tejet inni, éjszaka nem puffadok, de reggel nagyon érzem.

Lehet a tejtől? Lehet laktózérzékenység? Vettem most laktózmentes tejet, vajat, talán picit jobb lett, de ma barátnőmnél ittam egy bögre tejeskávét, és tejfölös ételt ebédeltünk, délutánra teljesen felpuffadtam, nagyon fájt a hasam. De nem közvetlen az elfogyasztás után, eltelt kb. 4 óra azóta. Attól még lehet összefüggés? Vagy inkább valami más áll a háttérben?


2015. febr. 18. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Változó, van amikor nem is zavar, van amikor kis adag is felpuffaszt és hasmenésem van. Általában fél óra után már érzem a tüneteket. Egyébként fontos, hogy doki igazolja, hogy laktózérzékeny vagy, mert lehet, hogy más a baj..
2015. febr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Persze, elmegyek majd orvoshoz, is, csak először szerettem volna megtudni, lehet-e a tejtől, szerencsére ezt nem olyan nehéz tesztelni :)

Neked akkor nem olyan vészes? Hallottam olyanról is, aki még a laktózmentes tejet sem tudja meginni, mert abban is van nagyon pici laktóz.

2015. febr. 20. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!