Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az elhízás genetikai tényezőkr...

Az elhízás genetikai tényezőkre, vagy a hibás táplálkozásra vezethető vissza?

Figyelt kérdés
Esetleg is-is, vagy sem-sem? Mi a véleményetek?

2015. márc. 2. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet genetikai is, betegség is, de a hibás táplálkozás is. De legtöbbször a mozgáshiány az oka.
2015. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A testalkatnak van némi genetikai alapja, de leginkább a rossz táplálkozás és a mozgás hiánya okozza az elhízást.

Ha valaki egy picit "nehezebb csontozatú" attól még a súlya jól kordában tartható lenne némi odafigyeléssel. Csak sok ilyen ember azzal védekezik, hogy már eleve genetikailag "kövér" akkor minek csináljon bármit is.

2015. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a mozgás és a táplálkozás is rendben van akkor a pajzsmirigyet szokták vizsgálni. Genetika ... ahogy írták inkább a testalkatról van szó, mint hogy lenne egy gén ami felelős az elhízásért. Azt gondolom, hogy ez csak valami hibás gén esetében lehetne, nem hiszem, hogy bármelyik népcsoportban, családban lenne ilyen gén ami a plusz 10-20 kg felesleget okozná.
2015. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Nálam a gyógyszerek okozták, általános negyedikben indultam kb 25 kilóról, és kb 5-6 év alatt majndem 100 kiló jött fel...
2015. márc. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Előző: hát persze.

Ezek szerint, kb ha semmit sem ettél volna, még akkor is 20 kilóval lennél nehezebb? Hízni csak a kajától lehet.

Háborúban a fogolytáborokban senkinek nem volt genetikai problémája, meg gyógyszer mellékhatása, érdekes...

2015. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az egész tök egyszerű FIZIKA, semmi rejtélyes dolog nincsen benne.


Ha a zabálással több energiát viszel be, mint amennyit a tested elhasznál, akkor a maradék zsír formájában raktározódik el és HÍZOL.


Ha kevesebb a kalóriabevitel, mint a felhasználás, akkor FOGYNI FOGSZ.


A GENETIKÁTÓL csak annyi függ, hogy ezek a fent leírt folyamatok neked melyik irányba mennek könnyebben.


Auschwitzban akárkinek akármilyen volt a genetikája, hormonális helyzete, stb. mindenki csontsovány volt.


Egyszóval megfelelő mozgás és táplálkozás, ennyi a titok.

2015. márc. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
#5 Te is jobban járnál ha azután szólalnál meg mielőtt utánanézel a dolgoknak amiről beszélsz... Az antidepresszánsok igen is hízlalnak, akár milyen keveset is eszik az ember, pl a rexetin... kevesebb mint 2 hét alatt feljött tőle 15 kiló... és nem ettem többet és mást mint előtte, sőt még éhesebb sem voltam tőle valamint a mozgás is ugyan annyi van mint előtte és mégis jöttek fel a kilók, aztán mikor aztmondtam hogy kész ennyi, ebből elég és szóltam az orvosnak hogy írjon másikat, azóta egy deka sem jött fel
2015. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.: Igy van.. ezért írtam én is a pajzsmirigyet, mert az is okoz hasonlót (az is lehet, hogy a gyógyszer vagy a pajzsmirigyre vagy valami fontosabb idegrendszeri dologra hatott).

5.: Háborúban nem volt gyógyszer mellékhatás, mert nem szedtek gyógyszert. Ezen kívül az idegi folyamatok, vagyis a nagymértékű stressz meg fogyaszt, mert rengeteg energiát emészt fel, plusz a fizikai megterhelés..


Az emberi szervezet sokkal bonyolultabb, mint hogy azt lehessen mondani a "kajától hízol". Alapesetben, átlagos idegi és fizikai megterhelés valamint helyes hormonális működés mellett igazad van, de extrém esetekben nem.


Alapvetően ectomorph típus vagyok. Mikor hormon injekciókat kaptam akkor 2 hónap alatt -ugyanazon étrend és terhelés mellett - 48 kg-ról 53-ra ugrott a súlyom és hamarosan "sikerült" elérni a 63 kg-ot is mindenféle diéta mellett. Amióta nincs hormon a szervezetemben olyan gyorsan fogyok -ugyanannyi kaja mellett- hogy mindenki azt nézi mikor fogok elfogyni.

2015. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

7-es

5-ös vagyok. Képzeld én is szedek antidepresszánst és nem hízlal.

8-as: de te rá sem rántottal a +5 kilóra, meg arra, hogy az állítólagos diéta mellett is híztál, hanem ettél tovább annyit, amennyit. Ettél X mennyiséget, amitől híztál. Van a 0 mennyiség, amitől mindenki fogy. És hidd el, van a 0 és az X között egy érték, aminél pont egyensúly van.

2015. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

9. nem érted... de mindegy.. ha valaki ugyanannyit eszik mindig és elkezd szedni egy gyógyszert vagy hormon injekciót kap vagy a pajzsmirigye beteg és ezektől hízik, majd mikor ezek megszűnnek akkor szintén ugyanannyi kajától fogy akkor az elhízás ALAPVETŐEN NEM a táplálkozására vezethető vissza, hanem a kibillent egyensúlyára, a szervezet zavarára.


Elmondom, hogy a hormon injekciózás után kevesebbet is ettem, na annyit sikerült elérni, hogy nem jött rám több. Ha fogyni akartam volna olyan keveset kellett volna ennem hogy kb. vitaminokon kívül mást nem szedhettem volna. Ez pedig nem egy normális működés jele.. bár lehet, jobb lett volna, ha ezt teszem és gyomorfekélyt kapok, nem? :D

2015. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!