Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy éves baba ehet chipset?

Egy éves baba ehet chipset?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kislánya 18 hónapos, és az anyuka szinte minden nap ad neki Pombert (macis chips), mondván csak kicsi zacskós, és gyerekeknek való (mert maci alakja van....?). Az én kicsimnek is kínálta már de én nem engedtem hogy egyen, mert szerintem nem egészséges. Szegény kicsikém sírt mert nem értette neki miért nem szabad (16 hós). Ismerősöm azt is mondja hogy ő is kapott anno, és semmi baja nem lett. 30 éves. Szerintem akkoriban(mikor ő volt egy éves) még nem is lehetett itthon kapni....Én legalább is iskolás koromban ettem először... Vélemény?

2015. márc. 17. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Pár szemtől nem lesz semmi baja a kicsinek. Legfeljebb te nem veszed meg a tiédnek, és ha kínálják a gyerekedet 1-2 szemet elfogadtok.
2015. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. En inkabb kuki-t szoktam venni a kicsinek, egyszeruen imadja. Azert erdemes olyant valasztani ami nem nagyon fuszeres. Inkabb natur, esetleg enyhen sos.
2015. márc. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztosan nem árt 1-2 szem, de minek? főleg, ilyen kicsi gyereknek?

Én nem adnék neki, az biztos. Illendőségből 1-1 szemet persze el lehet fogadni.

(OFF: soha nem vettem a gyerekeknek, mégis jól megvannak nélküle, pedig a legnagyobb 18 lesz hamarosan.)

2015. márc. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne adj neki ilyet, nagyon jól teszed, ha nem szoktatod rá ezekre. Sós, tartósított sz'r! Én gyerekként sose ehettem ilyet. Volt gyümölcs meg max túró rudi, ünnepekkor csoki. De chips? Kizárt!

Egyébként annyira tipikus. Anyukát is azzal etették, ő is azzal tömi a gyereket. Tisztán emlékszem azokra az osztálytársaimra anno a suliból, akik a chipses-colás-csokis kölykök voltak, akik a szünetben ezeket ették. Hát mind koravén, hájas, tokás, folyós felnőtt lett.

2015. márc. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem lesz a másfél évesnek baja tőle, de az a sok adalék, és főként az ízfokozó pont nem hiányzik egy kisgyereknek.

ha ilyen van, hogy enne a gyereked, mert más megkínálja, néha "kirúghattok a hámból" :)

de te ne nagyon vegyél ilyen vackokat... ha tudod, 7-8-9 éves koráig el tudod téríteni az ilyen mű-vackoktól, utána persze már nem tudod annyira ellenőrizni majd, mit eszik a kis barátoknál, iskolában... :)

én a magam részéről próbálom nem megismertetni, nem megszeretettni, nem túl gyakran megengedni az ilyen ízfokozós, zsíros, margarinos, E-s, sós, természetellenes ételeket. (sajnos a csokit nem tudom kilőni, mert én csokifüggő vagyok, és a 2 éves kisfiam azonnal felismeri már a csokipapír zörgését is, hát még a milkacsoki csomagolását, hihi...) :)

2015. márc. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy-két szemet el lehet fogadni, hogy ne sírjon a gyerek, de rendszeresen és nagy mennyiséget semmiképp ne adj! Nekem 6 és 3 évesek a gyerekeim, még nem ettek chipset, pille és gumicukrot is max 1-2 alkalommal a mamánál.

Kicsi koruktól sok zöldség és gyümölcs van előttük télen-nyáron (FONTOS, hogy a szülő IS egészségesen egyen!!!) néha veszek bio kölesgolyót (natúrt vagy enyhén sósat, az ízesítettek ugyanolyan rosszak mint a chips) vagy bulátát, nagyon szeretik.

2015. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NEM! Persze nem lesz tőle azonnal baja, de 16 hónapja vigyázol arra, hogy egészségesen és kiegyensúlyozottan étkezzen, most miért kellene elkezdeni szeméttel etetni? Illendőségből? Az ismerősöd részéről hol volt az illendőség, amikor megkínálta valamivel a te gyerekedet anélkül, hogy megkérdezte volna, hogy szabad-e? Az én kislányomnak is akartak már cukrot adni, mondtam: köszönjük, mi ilyet nem eszünk! Ő is nézett rám kérdőn, de elmagyaráztam neki, hogy az nem jó és mi finomabbat fogunk enni, aztán bementünk a áruházba és vettünk egy nagy fürt szőlőt, (akkor az volt a kedvenc) kimagoztam, négybe vágtam és szépen kettecskén elmajszoltuk! Akkor megértette, hogy ha valamire azt mondom, hogy nem jó, akkor az neki nem kell, mert lesz helyette jobb! Azóta nincs gond, ha valaki adni akar neki valamit és én azt mondom, hogy azt nem szabad! Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést, a kicsi fontosabb más véleményénél!
2015. márc. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Tovabbra sem adok chipset a kicsinek. 😊
2015. jún. 10. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!