Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem tudok lefogyni?...

Miért nem tudok lefogyni? Hasonló cipőben járók tapasztalatait, véleményét kérném.

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni, kétségbe vagyok esve. 21 éves vagyok, egy éve elkezdtem személyi edzőhöz járni, heti 5 edzésem volt átlagosan, mellette kb. napi 1800 kalóriát vittem be, liszt, cukor mellőzve, szénhidrát lecsökkentve. 3 hónap alatt 4 kg-ot sikerült kínkeservesen leadnom. Ez után a nyaramat külföldön töltöttem, a diétámat nem tudtam folytatni, mondanom sem kell, seperc alatt visszajött. Ősszel felkerestem egy endokrinológust, úgy gondoltam kivizsgáltatom, hátha pajzsmirigy problémám lehet. Felírt marékszámnyi méregdrága gyógyszert, amit szedtem becsületesen, amíg el nem fogyott, mellette ment a diéta, a sport. Szintén volt változás azonban, nem olyan jelentős, mint amennyire szükségem lenne. (10-20 kg) A hajam ritka, könnyen hízok, nehezen fogyok. Az utóbbi időben észrevettem, hogy az anyagcserém nincs rendben, kétnaponta van székletem és véleményem szerint nem elegendő. Ezek a tények lehet összefüggnek, lehet nem, de keresem az a szakembert aki segíteni tudna nekem, és szakszerűen újra nekiállni a fogyásomnak, bármilyen áron is legyen az.

2015. ápr. 6. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Tejfehérje érzékenységgel, gluténérzékenységgel mennyit foglalkoztál?


Esetleg általános ételallergia kivizsgálásod volt? Mit találtak?

2015. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Válaszodat köszönöm!

Még nem foglalkoztam egyikkel se, bármit eszek, nem szokott allergiás tünetem jelentkezni.

Úgy gondolod, ezt hasznos lenne kivizsgálni?

2015. ápr. 6. 22:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Kivizsgálni is hasznos, és pár hétig próbadiétát tartani is.


Hihetetlenül sok embernek keseríti meg ez a két anyag az életét, hormonrendszerét, egészségét.


Általános étel intolerancia (nem is feltétlenül allergia) tesztet azért ajánlom, mert ritkábban de szintén sok esetben okozhat gyulladást, problémát egy amúgy ártatlan hús, tojás (általában nem a jó körülmények között tartott állat húsa, nem a mélyalmos tojás) vagy egy olajos mag..



De amiket írtál azok szerintem gluténtünetek. Csak ugye írtad, hogy nem eszel lisztet.


Ez egy borzasztóan primitív, leegyszerűsített cikk, viszont informatív. Csak azért linkelem elolvasásra, mert még egy ilyen kis cikkig is számba veszi a gluténfogyasztás és hormonális problémák kapcsolatát. Sok orvos elsiklik felette.


[link]

2015. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!