Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A rághatnékos kényszer másnak...

A rághatnékos kényszer másnak is ismerős, köztudott dolog? Mi az oka (és mi a megoldása)?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy sokszor nem nassolhatnékom vagy tiltott dolgot ehetnékem van, pláne nem éhes vagyok, hanem konkrétan rághatnékom van, mintha a fogaimat kéne edzésben tartanom, mint a kutyáknak/macskáknak... És nem, a rágó nem jó erre, mert az túl puha, nekem annál valami sokkal nagyobb kihívás kell, pl. mandula vagy mogyoró, valami jó kemény, netán répa, és néha nem is kívánom, hogy lenyeljem, vagyis (ez most tudom, hogy hülyén hangzik...) a hasam meg a torkom már tele van, de a fogaim meg még rágnának... Tök fura... Biztos valami ösztönös dolog lehet ez... Másnak is ismerős? Mi az oka? Megoldásra meg oké, én is írtam példákat, hogy répa meg mandula, de hátha ezt az igényt is el lehet fojtani... Bármi ötlet valakinek...?

2015. ápr. 10. 18:40
 1/2 anonim válasza:
aha van ilyen
2015. ápr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott ez a kérdésem, pláne, hogy újra felmerült bennem, és most angolul is rákerestem, és ezt találtam, egész hasznosnak tűnik:

[link]

Ez a cikk, ugye, azt mondja, többek között (=amíg épp türelmem volt elolvasni ;) ), hogy a rágási kényszer abszolút ösztön, méghozzá agresszív ösztön. Azért ezt talán jó tudni... :)

Meg hogy az egészséges étkezéshez nem csak ízlelni, de rendesen rágni is kell - nahát, ki gondolta volna... ;) (és ebből egyesek megélnek...? :P )

2016. febr. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!