Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le az édességről? U

Hogy szokjak le az édességről? U

Figyelt kérdés
14éves vagyok és nagyon magas a vércukorom(6.4) és le kell szoknom a rengeteg édességről. A válaszokat előre is köszönöm!

2014. jan. 14. 00:27
 1/9 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Úgy, hogy eldöntöd, hogy mostantól nem eszel édességet. Ha megkívánod, rágcsálj el például egy répát. Minden a fejben dől el, csak akaraterő kérdése.

Egyébként lehet cukormentes édességeket is csinálni, én évek óta sztívia port használok édesítésre (vagy néha mézet).

2014. jan. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 14. 00:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mozogj egyél zöldségeket igyál sok vizet és ne vegyél magadnak édességet unalomból
2014. jan. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
rágózz
2014. jan. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell teljesen lemondani az édességről, csak olyant kell venni amiben nincs cukor. Használj édesítőszert, lehetőleg természeteset,pl a fent említett stevia vagy nyírfacukor. Nem csak a cukorra kell figyelni, hanem úgy általában a szénhidrátbevitelre. A rendszeres mozgás nagyon hasznos dolog, jól leviszi a vércukrot. Érdemes lenne elmenni a cukorgondozóba és étrendtanácsot kérni. Amúgy ez még nem annyira vészes szint, úgy értem jól kordában tartható, csak nagyon fiatal vagy hozzá, ezért nagyon vigyázni kell vele és rendszeresen ellenőrizni kell, de nyilván ezt az orvosod is közölte. Még egyszer, nem kell lemondanod semmiről csak meg kell tervezni az étrendedet és be kell iktatni a rendszeres testedzést. Helyes táplálkozással és életvitellel, kis lemondás árán teljesen rendbe jöhet az állapotod, akár pár hónap alatt is.
2014. jan. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy jó szakács és némi pénz kell. Xilittel a legtöbb suti elkeszitheto. De a bolti csokikrol le kell mondani.
2014. jan. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bolti csokikról nem kell lemondani, viszont olyant kell venni, amire az van írva, "hozzá adott cukor nélkül készült", vagy "No added Sugar".


Épp itt van előttem egy ilyen és kellemesen édes de nem cukortól. :)


Pl. ilyeneket lehet ennyi:

[link]

Ebben is van cukor, de minimális, ami az összetevőkben benne volt. Nem kell egyszerre befalni egy egész táblát. Néhány kocka viszont nem árt.



Nemrég még szinte minden napszakban a rendes élelmiszer helyett is csokit faltam és cukros édességeket. Kb három év múlva egy vérvétel eredményét megkaptam és akkor mondták, hogy nem ehetek tovább cukros dolgokat. Majdnem rosszul lettem a rémülettől, hiszen addig el éltetett!


Aztán nem nagyon ettem olyasmit de heti egy alkalommal azért megkockáztattam egy kis cukros sütit.

Később egy szemészeti kontroll vizsgálatnál derült ki, hogy kezdődő mikro aneurizmák keletkeztek mindkét szemeben látóideg hártya oldalsó részében, szerencsére nem az éleslátásnál, amelyek később bevéreztek. A magasabb vércukor, vagyis a vérben lévő koleszterin (amivé átalakul) elzárja a kapilláris ereket, az ér fal ettől károsodik /mindenhol a szervezetben/ és az okozza a sok bajt és szövődményt.


Szerencsére nálam még időben kiderült, hogy tényleg komolyan kell venni. Akkor el lehet kerülni minden szövődményt.


Nálad is kiderült még időben. Életmód váltással még minden bajt meg tudsz előzni.



Azóta a cukor alacsonyan tartása mellett lenolajat fogyasztok, napi 2 kávéskanállal és ez sokat segít a szem probléma csökkentésében. Azóta nem keletkeztek újabb bevérzések és a régi dolgok javulnak.


Azt mondták, hogy teljesen álljak le mindenféle cukorral és a szénhidrát tartalmú ételeket is csak korlátozott mértékben fogyasszam. Mérjem a cukor szintemet reggel és étkezés után 2 órával.


Most 5-6 körül van a cukrom.

A szemeben már nem keletkeznek újabb aneurizmák (amiből mikro bevérzések kezdődtek korábban) Ez megállt mert cukormentesen élek.


Hogy tudom megállni.


Az a tudat segít, ha cukrosat eszek akkor megvakulok.

Ha megállom, akkor életem végéig jól látok.

Ennyi. Ez nekem elég indok.


Egyébként nálad az a vércukor szerencsére csak kicsit magas, de ha nem eszel cukros és szénhidrátban dús dolgokat mint a fehérkenyér, a tészta és a krumpi és rizs és persze a cukor, akkor rendbe is jöhet ez a probléma. Viszont soha nem szabad többet az életben cukrosat enni.


Esetleg kérdezd meg a dolkitól, hogy kis mennyiségben ehetsz-e ilyesmit. Szerintem nemet fog mondani és igaza van. A saját példám alapján mondom.



Ezzel a sok mindennel nem elrémiszteni akartalak, de jobb ha tudod, mit kockáztatsz ha nem veszed komolyan.

nem azonnal de néhány év alatt alakulhat ki annyira komoly helyzet, hogy ebből nagyobb baj legyen, ha nem tartod be a diétát amit az orvos mond.

Lehet, hogy kicsit túlsúlyos is vagy?

Sokat kell mozogni, sportolni. Pl én kerékpározok. Elég nagy távolságokat megteszek bringával. Olyankor 15 km-enként egy negyed műzli szelet azért le kell menjen, mert annyit eléget az izom, de többet egyszerre nem szabad, mint ami rövid távon fel is használódik.


na meg az elegendő folyadék fogyasztás is fontos.

Amikor kicsit kiszárad a szervezet, akkor a vérben fedúsul a cukor tartalom, ami növeli a kockázatát.


Édesség helyettesítő dolgokat kell enni.

Viszont nem zsabad bevágni egy zacskó diabetikus nápolyit, amire az van írva, hogy gyümölcs cukorral készült, mert az is nagyon felviheti a cukrot. Néhány darab viszont nem árt, ha előtte két-három órával nem ettél magasabb szénhidrát tartalmú ételt.


Elvileg 2 óra múlva mért vércukornak 7.8 alatt kell lennie. Ez magas érték, de ezt olvastam már több helyen.


Ha a 2 óra elteltével mért érték ennél magasabb, az már károsítja a szervezetet.


Amit még észre vettem, a lenolaj csökkenti az érrendszeri kockázatot ha a a diéta mellett fogyasztjuk napi legalább két alkalommal, folyamatosan és megszakítás nélkül amíg élünk. Nálad ez még jócskán hosszú idő, hiszen előtted az élet.


Most sok mindent írtam, ami eszembe jutott erről.

2014. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pl ehetsz sajtot, húsféléket, gombát, halat földimogyorót, diót, csökkentett szénhidrát tartalmú kenyeret, ez többnyire barna rozs kenyér. Viszont nem minden rozs ami barna. van amit színeznek barnára. Olyan dolgokat szabad enni amiben nem sok a szénhidrát.


[link]

Ennek a cégnek vannak alacsony szénhidrát tartalmú kenyereik. A rozs kicsit savanykás ízű, de nagyon kellemes finom kenyér. Pl a Wellness kenyerük 11.8% szénhidrát tartalommal pl nagyon jó.

A teljes kiőrlésű magos kenyere ennek a cégnek csak 12.3% szénhidrátot tartalmaz. Ezt nemrég találtam és nem visz fel nagyon a cukrot.

2014. jan. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a vállazsokat,sokat segített! :)
2014. febr. 3. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!