Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez az anorexia kezdete lenne?

Ez az anorexia kezdete lenne?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem szeretnék anorexiás lenni,csupán egy kis fogyásra vágyok így hát elkezdtem egy saját gyártású fogyókúrát amiben az étel így leírva talán túl kevés,de nem éhezem,sokat sportolok naponta 1-2 órát hétvégén 1 vagy 2 pihenőnapot tartok,ismerőseim szerint nem kellene fogyókúráznom 15/L

60kg,175cm



2015. máj. 2. 11:05
 1/7 Mr. S ***** válasza:
nem, csak ne vidd túlzásba. az egészség a legfontosabb
2015. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mr. S ***** válasza:
az anorexia az amikor már kórosan sovány vagy és még mindig úgy gondolod, h kövér vagy és fogynod kéne. a Te esetedben: 175cm magassághoz kb. 45kg na az már nem nagyon jó. de ha úgy érzed, h ha leadnál 2-3kg-ot és úgy jobban éreznéd magad akkor csináld.
2015. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyesek még mindig azt hiszik, hogy az anorexiához soványnak kell lenni. Nem, a kezdő anorexiások sokszor túlsúlyosak. Később, ha marad az anorexia, persze lefogynak.


Kérdező, nem tűnik soknak a súlyod, de nem tudom, van-e okod fogyózni (s vannak fura ízlések, ahol az ember nem egészségtelenül, de azért sovány akar lenni, nem simán karcsú).

Nem tudom, mennyit eszel, de az nem számít, hogy jóllakott vagy-e, a nagyon kevés evés koplalás és nem jó.

Sokan vágynak fogyásra, sokan koplalnak, ez önmagában még nem anorexia, sőt az sem, ha a média vagy a többiek miatt kicsit túl sokat akar fogyni az ember. Az anorexia ennél súlyosabb, de azért az előző 2 dolog sem jó.

2015. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, az anorexia diagnózisához kell a kóros soványság, de ahhoz, hogy valaki belecsússzon ebbe, ahhoz abszolút nem (sőt). Szóval súly alapján tényleg nem lehet semmit mondani, számít viszont, hogy mennyit eszel és hogy látod magad a tükörben, mit gondolsz a testedről, ilyenek. Azért vigyázz magadra, ha egészséges mértékben csinálod ezt, az fantasztikus, de ha nem, akkor könnyen rosszra fordulhat az egész.
2015. máj. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A diagnózishoz sem kell soványnak lenni. Egy szakember a dundi anorexiást is fel kell, hogy ismerje. Sokszor elég egyértelmű egy hozzáértő laikusnak is.
2015. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A DSM-5-ben (és már előtte a 4-ben is) kritériuma a diagnózisnak a jelentősen alacsony testsúly.

Most én értem, hogy egy dundibb embernek vagy egy normál testalkatúnak is lehet testképzavara, lehetnek anorexiás tünetei, de elvileg az anorexia nervosa diagnózisában ez is benne van. És ez nem jelenti azt, hogy ha valaki nem 35 kiló, hanem 45, az nem ugyanolyan súlyos vagy veszélyes, sőt.

De önmaga a testsúly nem mond sokat, sem semmi, amit a kérdező leírt, pl hogy mi az a kevés, amit eszik s vajon retteg-e a súlygyarapodástól vagy hogyan látja magát.

2015. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A tests]ly természetesen nem mond sokat. De kövéren is lehet valaki anorexiás, hiszen az a betegség, a kóros soványság csak a tartós betegség eredménye.
2015. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!