Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A lányom ISZONYATOSAN válogató...

A lányom ISZONYATOSAN válogatós. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy elég nagy problémám, ami már régóta fennáll. Az egyik lányom most lesz 18 éves, de borzasztóan válogatós az étkezés terén. Húst egyáltalán nem eszik (nem azért mert vegetáriánus és sajnálja az állatokat, hanem mert nem szereti az ízét). Nagy ritkán, kb havi egyszer megeszik egy csirkemellet, azt is bele kell könyörögni. Zöldséget egyáltalán nem szereti, szintúgy a gyümölcsöt se. Rizs, tésztafélék szintén nem nyerők nála. Akkor most jön a kérdés, hogy akkor mit eszik. Szinte CSAK mirelit ételeket (hal, sajt, mexikói zöldköret és minden más ami mirelitben elképzelhető). Nagy kedvence a krumpli, főleg abból is a mirelit sültkrumpli, de abból szerencsére megeszi a krumplipürét is. Köretekből nagyjából ennyi.


Ez már magában is elég aggasztó, de még hozzá jön az is, hogy nagyon egészségtelenül eszik. Imádja az édességeket, kedvence a gumicukor és a csoki. Ezekből nagyjából mindennap eszik. Most biztos sokan azt gondoljátok, hogy el van hízva, de nem! Épp ellenkezőleg, 52kg, 168cm körül van, tényleg csinos, azzal nincs is semmi baj. Ami inkább aggasztó, hogy ha megeszik egy csomag gumicukrot utána "normális", főtt ételből egyszer(!!), maximum kétszer eszik a nap folyamán. Mint már említettem, nem túl nagy étkű, az édesség csak még jobban elveszi az étvágyát. Láthatjátok, hogy nem kisgyerekről van szó, akit még rá lehet szoktatni az egészséges étrendre. Ez aggaszt a legjobban, mert a lányomat egyáltalán nem érdeklik az egészséges ételek, csak azt nézi hogy vékony, csinos, akkor jó ez neki így. (A hízásra amúgy sem hajlamos).


A kérdésem az lenne, hogy az ilyen szintű válogatásnál mit tudok tenni? Olyat ne írjatok, hogy ne vegyek neki mirelit ételt, mert szinte CSAK azt eszi, képes lenne rá hogy ha nincs akkor inkább nem is eszik semmit, úgyis naponta kétszer étkezik. A férjem nagyon engedékeny volt mindkét lányunkkal még kisebb korukban, mindig vett nekik gumicukrot, chipset, bármit amit akartak. (Szerencsére a kisebbik lányom mindent eszik, változatosan, vele nincs is semmi probléma.) Valószínűleg ez is befolyásolja - amit régebben a férjem csinált - még most is. Tehát ha én nem veszem meg, a férjem biztos hogy megvenné, és még össze is veszne velem, hogy "miért nincs a gyereknek ennivalója." Édesség nagy részét a lányom magának veszi, mert zsebpénzt azt kap, amit általában a suli büfében költ el, mert itthonról semmit nem hajlandó elvinni, "nem szeretem" címszó alatt. Tisztában vagyok vele, hogy a kapott pénz felét se költi szendvicsre meg üdítőre..

Segítsetek, miként tudnék rá hatni?

Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, de ahhoz hogy tanácsot tudjatok adni, le kellett írnom az egész "történetet". Nagyon kétségbe vagyok esve, mert borzasztóan egészségtelen ez a sok édesség, a lányom már így is vashiányos, és ez csak rosszabb lesz.

A válaszokat nagyon köszönöm!


2015. máj. 3. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ocsem is ilyen :D csak o edesseget se eszik lol
2015. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól főzöl?
2015. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valóban nem jó így, de azért láttam már rosszabbat. Eszik húst (halat), sajtot, valamilyen zöldséget, ha szed C-vitamint, olyan nagy baja talán nem lehet, persze jobb lenne változatosan enni zöldségeket és nyersen is, a csak cukrot tartalmazó édességek pedig értelmetlenek s az egészségének inkább rosszat tesznek, mint nem. De mondom, van ennél rosszabb is.

Az jó, hogy nem eszik szendvicset és üdítőt, az sem rendes étel.


Miért enne 2-nél többször főtt ételt? Egyszer szokás, nem? Egyes családokban kétszer... Azzal sincs baj, ha nem eszik egy nap sokszor, sőt, vannak előnyei, persze csak ha az adott embernek az úgy jó.


Igazából korábban kellett volna egészséges szokásokat kialakítani nála... 18 éves csinos lánynak, akit nem érdekel, hogy milyen étel jó az egészségének, megváltoztatni az étkezését... Kemény dió, mint mondjak. Szeretem a kihívásokat, de ez még nekem is sok lenne.

2015. máj. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát a 18 év alatt valahol csak elrontottad a lányoddal az evést, nem? Neked kell visszaemlékezned, hogy amíg kicsi volt, mit adtál neki enni, és miért nem szokott rá az egészséges étkezésre! Ma már nemigen tudod rávenni, hogy egészségesebben étkezzen, majd eljön az az idő, amikor foglalkoztatni fogja az egészséges étkezés. Vagy nem. Persze jó lenne, ha leszokna a mindennapi cukorevésről, mert ha most még nem, de majd észrevétlenül elkezd hízni. Na majd akkor talán észbekap. Szerintem jelen pillanatban semmit nem tudzs csinálni.
2015. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

És azt máp próbáltad vele megértetni, hogyha így folytatja nem éli meg a 40 évet?

Sajnálom.. tudtom kicsit erős amit írtam, de gondolom te is ezt szeretnéd elkerülni.

A férjed meg egy kicsit elgondolkozhatna, mert ez az ő érdeme.

2015. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös! Egy 18 évest nem érdekli az, hogy nem éri meg a 40 éves életkort! Neki ez olyan messzi idő, mint neked a 150 éves életkor!
2015. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszönöm mindenkinek a választ! Nem mondom, hogy hű de nagyon jól főzök, de az átlagosnál jobban. A férjem is, meg a kisebbik lányom is meg van vele elégedve, nem szoktak panaszkodni. A nagyobbik lányomnak azért nem ízlik, mert szimplán nem szereti azokat az ételeket. Nem igazán tudok olyat főzni amit tényleg szeretne, mert jóformán nincs is olyan. Se nálam, se máshol. Sajnos ez van.:(
2015. máj. 3. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Jó ,akkor főz magára, ennyi. 18 éves, ne pfázz már bele, mit-miért eszik, mert - míg nem kerül emiatt kh-ba - semmi közöd hozzá.


Egyéb kérdés?

2015. máj. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

18 éves étkezésével már nem tudsz mit csinálni.


Vagy főzöl olyan egészséges kaját, amit ő alapjáraton nem enne meg, nyilván éhenhalni nem fog, amíg otthon van addig pedig az az ennivaló amit a szülei döntenek illetve amit ő megvesz magának.


Ha dolgozik, van pénze, akkor úgyis olyan életmódot fog élni amilyet szeretne / megengedhet.


Nagyon kényszerítgetni így 18 év távlatából mennyire is reális..?

Átnevelni.. ha az értékrendjébe belefér ez a táplálkozás, a finnyásság.. hát az ő dolga. Esetleg beszélgetni lehet vele, hogy ez mennyire rossz. De mi az, hogy rossz? Milyen értékrend szerint rossz? Ezt neki kellene éreznie, egyébként már az ő teste, ő egészsége. Nem kell túlzásba vinni az aggódást, a kenyérevők sem esznek sokkal jobban mint a lányod a gumicukorral. Ha meg változtatnia kell, majd idővel rájön.

2015. máj. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%

'miért nincs a gyereknek ennivalója'


Én élelmiszermérnök vagyok. Azért, mert (most nem fogok igazat írni mert pont tudom, hogy van kivétel de a szemléletet szeretném átadni) a mirelit kaja nem ennivaló.


A friss zöldség, a friss hús ennivalók. Pont. Ami feldolgozott, abban már nem kell megbíznod, így megvenned sem muszáj, hiszen ki tudja mi kerül bele (más kérdés, hogy pont a fagyasztott dolgok lehetnek tök jók is, de persze nem a félkész, bevegyszerezett, elősütött, panírozott, fűszerezett kajákra értem, de a sima fagyasztott zöldségek azok majdnem friss zöldségek, a fagyasztott hús az majdnem friss hús, sőt még a parazitákat is elpusztítja a hosszú fagyasztás)


Tehát beszéld meg a férjeddel, igazi kaja legye otthon. Nem fog enni? Aki minden nap kétszer eszik, az néhány nap múlva igencsak motivált lesz abban, hogy újra egyen. Jajj ne becsüljük le teljesen a túlélő ösztönt. Aki szeret élni, az eszik. Nem depressziós? Akkor enni fog :)

2015. máj. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!