Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért vagyok állandóan éhes?

Dontworry kérdése:

Miért vagyok állandóan éhes?

Figyelt kérdés
Versenyszerűen roplabdazom, heti 4-5 2 órás edzésekkel. Nem eszek sok gyorskajat, általában menzán és Itthon kajálok. 176/68 a magasság-súlyarányom,de egy kicsit szeretnék fogyni. De ha egyszer is elkezdek kicsit odafigyelni az evésre,megőrülök. Bármennyit eszek, nagyon hamar megéhezek újra és nagyon sokat tudok egyszerre enni. Azt tervezem hogy abbahagyom a röpit (fizikai és lelki problémák miatt) és valószínűleg kangoo-zni fogok. Mit tudnék csinálni,hogy ne legyek ilyen falánk? Milyen ételek vannak amiktől hamar telítettségérzetem lesz?

2015. máj. 10. 19:44
 1/3 A kérdező kommentje:
És egy 16 éves lány vagyok btw :D
2015. máj. 10. 19:50
 2/3 anonim ***** válasza:

A súlyod jónak tűnik, így, hogy edzel is így nagyon gyenge izomzatú nem is lehetsz... Tuti kell fogynod? Mert ha nem, akkor már sokaknak nehéz.

Érdekelne, mennyi a nagyon sok egyszerre.

A jelenséget egyébként ismerem, én évek óta igyekszem lefogyni és a kalóriadeficit elérése a problémás, egyszerűen nem tudok keveset enni. Megtaláltam a jó módszert, de elég drasztikusnak tűnő életmódváltásokkal járt s oda kell figyelni. S szinte minden fogyókúrás alapszabálynak tekintett dologgal szembemegyek vele... De én túl keveset mozgok. S mindenkinek más a jó.

A telítő ételekkel ugyanez van. Vannak alapdolgok, hogy a szénhidrát, főleg a gyors, nem laktat annyira, mint a zsír és a fehérje, állítólag a rostok is jó hatásúak (ezt nem tapasztaltam), a zöldség térfogatos, ami szintén segít... De változó, kinek mi jön be. Amitől az egyik állítólag fél napig pörög és jóllakott, attól a másik azonnal farkaséhes lesz... Ki kell tapasztalni, mi a jó. Sokszor az időzítés és a mennyiség is igen fontos. Nálam mindkettővel ez a helyzet, de az összetétel számít a legtöbbet. Rengeteg étel kell, ha szénhidrátra alapozok.

Úgyhogy tényleg ki kell tapasztalni, Neked személy szerint mi a jó.

2015. máj. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. máj. 11. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!