Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek, ha tulettem...

Mit tehetek, ha tulettem magam? (reszletek lent)

Figyelt kérdés
Azt hiszem eveszavar alakult ki nalam. Mar 8. osztaly ota allandoan problemam van a sulyommal. 174 cm magas vagyok a sulyom pedig az elmult 2 evben 61 es 71 kilo kozott ingadozott. Volt olyan idosakom amikor tul keveset ettem, egyszer el is ajultam, a menstruaciom is kimaradt fel evig. Kesobb visszahiztam, nyaron dietatikusnal is voltam es szep eredmenyem is volt, de korulbelul oktobertol folyton tuleszem magam. Par napig egeszsegesen eszem ahogyan meg a dietetikus eloirta elindul a fogyasom, majd ramtor ez a kenyszeres eves. Utana olvastam es teljesen magamra ismertem peldaul abban hogy sokszor rejtegetem az ures csomagolo papirokat, etelt csempeszek ki a hutobol valogatas nelkul egyszerre annyi etelt fogyasztok amennyit maskor csak tobb nap alatt. A szuleim egyszeruen nem veszik eszre ez nem is tudom hogy lehetseges. Anyukamnak es apukamnak is probaltam elmondani, igazabol el is mondtam, de nem igazan vettem eszre hogy felfogtak volna mekkora problemat jelent ez szamomra. Meg szeretnek gyogyulni. 2 hete tartottam a dietat amit felirt nekem a dietetikusom meg nyaron (kis adagok egeszseges etelekbol, naponta 5-6 szor etkezem) es szepen haladtam 68,7 rol 65,5 re csokkent a sulyom. Ma reggel meretkeztem utoljara es 65,5 voltam, ma viszont csaladi ebeden voltunk a nagymamamnal aki mint minden nagymama szeret megtomni,-emiatt allando konfliktusom is van vele, hogy mert nem tamogat a dietaban- es tobbet ettem mint szoktam, ebed utan pedig tovabb ettem mindent amit a konyhaban talaltam, aztan itthon folytattam az evest. Rettentoen szegyellem magam most es tulajdonkeppen ennyi magyarazat utan az lenne a kerdesem, hogy mit tehetnek most, hogy mar megtortent a baj, mit tehetek holnap, mit egyek, hogy hozhatom ezt a napot rendbe. Szerintem 6000 kcal korul fogyaszthattam. Sajnos a sport kilove, mivel bateg voltam es korulbelul 2 hetig meg nem egezhetek erofeszitest. Kerlek aki tud segitsen

2015. máj. 10. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A múlton nem tudsz változtatni, ezen kár is rágódni. Nem látom bele magamat a helyzetedbe, de nagyon sajnállak.


A lényeg, hogy törekedj arra, hogy te irányíts. Minden gondolat, minden tett belőled jön. Nem más akarja így, nem a kaja akarja, hogy megedd. Állíts fel magadnak apró célokat. Írd le egy papírra, hogy te elakarod érni azt, hogy ma nem eszel, és el is fogod érni. Napvégén, amikor teljesítetted a magad elé támasztott célt, sokkal jobban fogod érezni magadat.


Nagyi ha nem támogat, akkor kerüld. Szüleid szerintem azért nem akarják megérteni, mert azt hiszik, hogy ez a betegség olyan, mint a mumus, hogy ha nem foglalkoznak vele, akkor egy idő után elmegy.


Ezen viszont te ne aggódj feleslegesen. Nem nekik kell rajtad változtatni, hanem saját magadon kell változtatnod.


Egyszerűbb lenne, ha megtalálnád az okát annak, hogy miért nem tudod abbahagyni az evést, mert minden -hát valljuk be- nem normális dolognak lelki oka van.

Én a helyedben felkeresnék egy kineziológust (ha miskolci vagy: [link] ), hogy együtt kiderítsétek a problémád gyökerét.


Ha TE felismered magadban a problémádat, akkor nyert ügyed van. De amíg a betegséged forrása nincs meg, addig nem is tudsz túlságosan tenni ellene.

Amikor úgy érzed, hogy enned kell, akkor kezdj el kérdéseket feltenni magadban, amivel jó esetben eljuthatsz a forrásig is:

- miért csinálom ezt?

- hogy érzem magamat most?

- miért jó ez nekem?

- mit tudnék tenni azért, hogy ne következzen be a rossz?


Én szorítok neked, hogy sikerüljön! :)

2015. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!