Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fel vesevel mi az amit nem...

Fel vesevel mi az amit nem ehetek?

Figyelt kérdés
Nos legfokeppen az edessegekre gondolok, mert edesszaju vagyok. Ehetek chipset meg ilyesmiket?
2015. máj. 11. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Én semmilyen embernek nem ajánlanám a feldolgozott élelmiszeripari termékek fogyasztását.


Chipszet, cukrozott kajákat. De hát ettől még sokan eszik, ahogyan sokan fogyasztanak alkoholt, dohánytermékeket, glutént, tejet is.. mindenki maga dönt.


1 vesével még a fehérjebevitelt lehet ésszerűen korlátozni, mondjuk egyébként sem szükséges sok húst enni, fölösleges. 1g/ttkg-nál mondjuk amúgy is fölösleges több fehérjét enni, ennyit valószínűleg gond nélkül kiválaszt 1 vese is. Mármint a keletkezett melléktermékeket, ureát.

2015. máj. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A húsokat kerüld, minimalizáld elsősorban.


Plusz a sót sem ártana hanyagolnod, vagyis lecsökkentened. A csipsz az pont jó sós vacak - én megeszem, mert finom, és szrok bele, de nekem mindkét vesém jól van.

2015. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik elég sót, akkor nem pont túlterheli a veséjét?


Hogy is van.. a só kikerül ugye a szűrletbe, és aktív transzporttal szívódik vissza. Tehát ez vagy 2 vesére jut, vagy egyre, de akkor az nyilván többet dolgozik. Elvileg.

2015. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a hústól székrekedés kapok, szóval inkább kockasajtot,tejet,tejfölt eszem.. kevés kenyeret,házt.kekszet, és sok gyümölcsöt,ami nem tul édes...nekem a fehérje és az egyszerű cukrok kerülését javasolták a kórházban...nem tettem, azóta cukorbeteg is vagyok - :( párolt zöldségeket nem burgonyát,---és passz....a dió és a körte a vese barátja...azt mondják..figyeld magadat,és ha evés után nyomást érzel a veséd tájékán,akkor azt ne edd,mert az felpörgeti,nem jó neki...sok sikert
2016. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azota mar jocskan tul vagyok a muteten, a bal vesemet sikeresen eltavolitottak. A doki nekem azt mondta, hogy ugyanugy ehetek mindent. Es ez igy is van. Semmi bajom nincs tole, akarmit eszek. De azert koszi :)
2016. jan. 25. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!