Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggelire ennék egy csokit,...

Reggelire ennék egy csokit, ássam el magam?

Figyelt kérdés
Kövérség borítékolható?:S

2015. máj. 15. 08:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem úgy van, hogy reggelire minden oké, mert még előttem az egész nap és úgyis le lesz mozogva..?Ti osztjátok ezt a nézetet?
2015. máj. 15. 08:28
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem osztom ezt a nézetet. Ha hormonzavaros vagy, akkor nem jól működik az anyagcseréd, nem jó a mitokondriális egészséged akkor nem tudsz zsírt megfelelően felhasználni, akkor hogy akarsz lemozogni bármit is? Most úgy kalóriáktól még függetlenül.


Reggel meg tök jó rossz az inzulinérzékenység, több inzulint kell termelnie a hasnyálmirigyednek egységnyi cukorhoz. Ez aztán nagyon kell a testünknek.


Tehát a véleményem mi? Kit érdekel egy csoki, egyél mellette zöldségeket is, esetleg fehérjét (a csokiban van zsír, az jó).

Kis cukortól senki sem lesz beteg, nem ez borítja ám fel az anyagcserét, hormonrendszert (cukorbeteg sem ennyitől lesz az ember) :)


Én a tejes műcsokikat kerülném, vagy lehet cukormentes csokit ennék, de nem mintha egy cukrozott étcsokoládéval különösebb gond lenne. Megjegyzem egy csomó nem túl beteg ember eszik reggelire zabot. Sokkal több szénhidrátot tolnak be meg avenint, mégsincsen bajuk. Aztán a zab sem sokkal jobb nagy mennyiségben mint egy kevés csoki (itt a mérték, hogy ne alakuljon ki inzulinrezisztenciád, tehát hormonális szabályozási zavar)

2015. máj. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem osztom, nekem tökmindegy a napszak, bár tudom, hogy reggel rosszabb az inzulinérzékenység, így szénhidrátbombákat nem akkor kell tolni. A csoki még egész OK, már amelyik, egy jobb étcsokiban inkább zsír van, persze cukor is rendesen, de azt nem esszük kilószámra... Kvázi sosem eszem bolti csokit, de mostanában megpróbáltam, mert csak. Ha megeszem 1-2 nagy kockát (mert 70-80 százakosból nem kívánok többet), kb. 5g cukor, nos, én is arra gondolok, hogy aki zabkását eszik gyümölccsel és mézzel, annak nulla joga van beszólni :P

Önmagában egy tábla normál csokitól sem fogsz elhízni, ez azért nem így megy.


De a testnek nem kell csoki.

Ha valamiért Neked egy reggel igen s nagyon morc lennél, ha nem kapnád meg, akkor egyed, főleg, ha nem főleg cukorból álló dologról van szó.

Ha tudsz mást enni, akkor persze vannak jobb választások.


Ha pedig tomboló csokis korszakod van, de ezt Te nem akarod, akkor kell valami trükk. Na én ilyenkor tartottam 1-2 ketogén napot, de kinek mi jön be.

Ma már nem kívánok csokit. Néha eszem, mert poénos, jóízű, a kakaóért úgyis odavagyok, nekem csak a cukor felesleges benne, úgyhogy magam csinálom a csokiszószomat (jó, cukoralkohollal, de néha belefér).

Sok számít az étrenden, a tapasztalataim szerint. Ott a megszokás és még annyi dolog... S ha egy csokit szerető ember nem lakik jól, akkor is elég logikus számomra, hogy eszébe jut a csoki...

2015. máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!