Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megettem reggelire másfél...

Megettem reggelire másfél tábla csokit, a nap további részében tegyek úgy, mintha nem történt volna meg vagy egyek csak annyit hogy beleférjen a kalóriakeretbe?

Figyelt kérdés
Illetve szerintetek mi a jobb, ha eszek almát hogy segítse az emésztést vagy ne növeljem tovább a cukorbevitelt?

2014. máj. 10. 07:44
1 2
 1/11 acelsziv ***** válasza:
17%
Egyáltalán hogy az úristenbe lehet ennyi csokit egyszerre fölfalni?
2014. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Tök mind1, mert a hirtelen szénhidrát bomba szépen ment zsírba.
2014. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Inkább próbáljunk meg tényszerűek lenni, ez ritkán szokott ártani, sőt akár még a legjobb lehetséges döntések meghozatalában is segíthet. Akkor meg miért ne?


A) tehetsz úgy, mintha nem történt volna meg, de a lelki békédet nem önámítással kellene elérni, valódi módon is lehet érte dolgozni, hazugság nélkül, megéri.


B) tehetsz úgy, mintha ismernéd a kalóriakeretedet, de egy ilyen cukorbomba után nem ismered a testedben lezajló hormonális folyamatokat, azok hatását az anyagcserédre, így a kalóriakereteddel is csak magadat parasztvakítod, mégis minek tennéd?


C) Ehetsz almát hogy segítse az emésztést, csak az a probléma hogy a cukrot a csokiban csöppet sem nehéz megemészteni, az alma pedig nem segíti az emésztési folyamatokat. Tehát megint ott vagy, hogy reggel próbálsz gondolkodni, de még mindig nem veszed figyelembe a testedben valóban működő, létező folyamatokat.


D) Egyél normálisan, elvileg szépen folytatod a napi teendőidet s majd ha megéhezel, gondolom akkor előveszed a kis ételedet ami nem cukorból áll, hanem feltételezhetően tartalmaz zöldségeket, húst, halat vagy tojást, fogyaszd egészséggel. Csokiból próbálj meg cukormenteset enni, egész jó édesítési lehetőségek vannak már, nem csak vegyszerekkel és cukorral lehet elérni édes ízt manapság.

2014. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy hogy nem voltam jó passzban, egyébként máskor ha esetleg eszek csokit 1 kocka is elég, max 1 sorig megyek el. Húst és zöldségeket szoktam enni, de most nagyon rámjött a csokizhatnék és hát nem vontam meg...Rendben, köszönöm a válaszokat, akkor ma még eszek húst, zöldségeket mértékkel. :)
2014. máj. 10. 09:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Uh, és nem lett hányingered? :) Én is olyan mohó vagyok, és sokszor többet eszek szerintem, mint kéne.. Ezt már akkor tudom is, de akaraterő hiányában nehéz abbahagyni... :D
2014. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember minden nap lisztet és cukrot eszik tejtermékekkel, kevés hússal és zöldséggel kiegészítve, és persze mesterséges adalékanyagokkal.


Te egyszer eszel egy adag nyugati étrendes cukros kaját (csoki) és már gondban vagy? Hát ne legyél.

2014. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Már csak fehérje menjen+ch zöldség formájában.
2014. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A legtöbb ember ott hibázza eeeel....."


https://www.youtube.com/watch?v=ND7yTfj-rX8


Hogy néha csokit enni mer,

Így tettem én is, megettem én is

2014. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha csak eseti dolog, főleg ne aggódj, remélhetőleg annyit ettél, hogy most kellemesen érzed magad, ne rontsd el :)

Nos, nyilván ma már ne egyél cukrot, de a következő napokban is vigyázhatsz. Szűk értelemben vett cukor úgysem kell a testednek. Fehérjét, zöldséget, zsírt ennék a nap további részében, annyit, amennyi elaltatja az éhségemet, mint mindig. Nem tudom, a Te étrended milyen, én a fentiek alapján cselekednék. Gyümölcsöt max. picit, ha kívánod, több felesleges.

2014. máj. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsokat, de egyébként ilyen esetben inkább arra kell figyelni, hogy meglegyen azért a kalóriadeficit vagy rosszabb, ha csak pár falatot eszek délután és ezért lassul az anyagcserém?
2014. máj. 10. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!