Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges visszahízás?

Egészséges visszahízás?

Figyelt kérdés

Anorexiából kezdek el gyógyulni, és nem tudom, hogy mit egyek. Ha megkívánom a nasit, akkor azt eszek rengeteget (sósat meg édeset egyaránt), a főétkezésekből szoktam még sajnos mindig spórolni.

Viszont szép alakúra szeretnék visszahízni, nőiesre, hogy legyenek formáim, izmaim, és szerintem ezt sportolással érhetem el. Mit javasoltok, mit egyek mozgás előtt/után, hogy ne legyek rosszul, és hogy megfelelő helyre épüljenek be a dolgok? Milyen fajta mozgás lenne szerintetek jó nekem, meg úgy általában, mit tartalmazzon az étrendem? Lovagolni szoktam néha menni, guggolást csinálok egyszer-kétszer, és régebben, ameddig bírtam, teniszeztem.

38/160/17 L



2015. máj. 19. 15:13
 1/2 anonim válasza:

Először is:eredményes gyógyulást kívánok! :)

Figyelj annyit tudok hogy nagyon lényeges a BEVITT és a FELHASZNÁLT energia (kJ) aránya. => pl. ha egy nap 10.000 kJ-t bevittél ahhoz mérten sportolj (mert ugye sportolás közben energiát használsz fel) tehát többnek kell lennie a BEVITTNEK mint a FELHASZNÁLTNAK.


Plussz infó,segíthet:

1.Csak alvás közben 6-7000 kj-t használsz fel,aktív sportolásnál 13-15000-et.

2.Lányoknál 14-18 év között a napi ajánlott/szükséges energia bevitel 9.600 kJ

(3.Rostokra is nyilván szükség van de hagyjuk a sablon dumát sztem,szóval rostokból ne egyél annyit mert azok hosszabb ideig adnak telítettség érzést-tehát hosszabb ideig nem kívánod a kaját.)


Egyelőre ennyit bírtam kihozni. (Am figyelem a kérdésedet és a válaszait ugyhogy ha vmire rákérdezel ,mert nem érted válaszolok majd!Ja meg ha többet tudok xd :))

2015. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Mondjuk én inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy mi az amiben pl. sok fehérje van, azaz kell az izomnöveléshez, meg mik látják el a legtöbb tápanyaggal a szervezetemet. Ezeket kellene egy kis mozgás előtt ennem, vagy inkább utána?
2015. máj. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!