Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik ülőmunkát végeztek,...

Akik ülőmunkát végeztek, hogyan étkeztek, hogy ne hízzatok?

Figyelt kérdés
Most kezdek majd egy új munkahelyen, ahol egész nap ülni fogok, 8,5 órát, plusz 1-1 óra buszozás oda-vissza. Eddig könnyű fizikai munkát végeztem napi kb. 4 óra gyaloglással. Nem tudom, hogy fogom megszokni, hogy ennyit kell ülnöm egyhelyben, azt meg végképp nem, hogy ne hízzak emiatt az éles váltás miatt. Most 166 cm/50 kg vagyok, jól érzem magamat a bőrömben, nem akarok hízni.

2015. máj. 23. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!
2015. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, én mondjuk sosem végeztem fizikai munkát, de voltak aktívabb és passzívabb időszakaim, átlagban semmi és napi 4 óra tempós gyaloglás között váltva nem történt semmi. Én alapból nagyon jól stagnálok, de azt is logikusnak tartom, hogy az ember kevésbé legyen éhes, ha kevesebb kell, habár manapság tapasztalom, hogy éhség nélkül is lehet sokat enni, ha az ember egyszer megszokta.

Úgyhogy fogalmam sincs, én nem csinálnék semmit, kivéve, hogy mozognék valamit, mert az kell, aztán ha kezdenék hízni, akkor odafigyelnék az étkezésemre...

2015. máj. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Akkor kevesebbet kell majd enned vagy munka előtt és után többet mozognod. Munka közben is állj föl néha, sétálj egyet. De a hízás nem ezen fog múlni, hanem az összmozgás/öszbevitel viszonyán.

Ha a kevesebb evést választod, az éhséget úgy kerülheted el, hogy az alacsonyabb kalóriaigényedet olyan ételekből szolgálod ki, aminek az elfogyasztása után nem maradsz éhes. Vagyis több rost illetve nagyobb térfogat, kevesebb kalória.

Zöldségek, gomba, túró, tojás, sovány húsok, zabpehely, rostos puffasztott gabonafélék. Nekem könnyű, mert számolom a makróimat és van már elég tapasztalatom, hogy tudjam, mennyi mozgás mellett mennyi kaja kell a szintentartáshoz. Ha intuitív evő vagy, akkor marad a mérleg, meg a tükör.


Ha a mozgásra nem marad időd (ha akarod, marad), akkor, ha lehet, indulj korábban és szállj le pár megállóval korábban, a maradék utat tedd meg gyalog. Ha messze van a fénymásoló, fénymásolj gyakran keveset :) Meg ilyenek.

2015. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Ja.

Zsír is kell (az olaj is zsír) persze, ráadásul az is telít, de térfogatnövelésre nem alkalmas, ezért maradt ki a fenti felsorolásból.

2015. máj. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!