Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetséges, hogy az, akinek...

Lehetséges, hogy az, akinek az étrendjét főleg zöldségek, gyümölcsök alkotják, szagosabbat szellent, mint más?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban leszámoltam a cukros-adalékanyagos kajákkal, aztán szép lassan kiépítettem magamnak egy új étrendet, ami főként zöldségeket és gyümölcsöket tartalmaz.

Színeset, szagosat eregettem tőle. :D Először azt hittem, a hirtelen bevezetett rostmennyiség a ludas, "majd elmúlik", de hónap jött hónap után - és semmi változás nem történt.

Beszéltem egy vega ismerősömmel, aki évek óta így eszik, és nála is hasonló a helyzet. Na meg ott vannak az intenzív metántermelők, a tehenek...

Szóval lehetséges, hogy egy nagyrészt növényi étrend ezt hozza elő az emberből? Békés természetű vagyok, de a békegalambok eregetése nem a legjobb mód a bebizonyítására... :D



2015. máj. 26. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valamit nem jól csináltok, egy jól megtervezett vegán étrendtől nem fogsz szagosakat eregetni. Jó lenne tudni, hogy mit szoktál még enni a gyümölcs és a zöldség mellé. A zöldségek nyers fogyasztása okozhat puffadást, viszont néhány perces főzésnél már sokkal kevésbé okoz ilyen panaszokat.
2015. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A zöldségeknek, gyümölcsöknek vannak olyan összetevőik (cellulóz, pektin, lignin, oligiszacharidok stb.), amelyek nem emésztődnek meg, csak erjednek a vastagbélben (bakteriális fermentáció), ennek eredménye a fokozott gázképződés. A tojássárgája kéntartalma, ill. a metán (az emberek kb. felének vannak metángáz-képző baktériumok a bélflórájában) felelős leginkább a szagért.

Megfelelő előkészítéssel (pl. a bab áztatása), és hőkezeléssel csökkenthető a probléma, ahogy már írták.

2015. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen tapasztalatom, bár én akkor is zsírra alapoztam, amikor szinte csak növényeket ettem, mert épp nem tudtunk tojást venni... Tojás és növények esetén, igencsak szénhidrátszegény étrend mellett nincs is semmilyen szellentés, szeretem ezt a gyakori mellékhatását az étrendemnek, habár nekem sosem volt zavaró gyakoriság, bűz vagy hang :)

Úgyhogy tuti nem mindenki ilyen.

Gyümölcsöt speciel keveset eszem és a zöldség is ritkán megy 1 kiló fölé, erős szénhidrátszegénység, ugye. Nyáron majd biztos több lesz azért :)

2015. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!