Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség! A lányom szörnyen...

Segítség! A lányom szörnyen elhízott! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lányom iszonyúan kövér. Itthon egészségesen főzök, de az édességet nem korlátozom, tegnap is megevett egy egész tábla csokit, meg ma is. Nem akarom megbántani, de tényleg kövér. Mérlegünk nincs itthon, de egy pár hete sírva jött haza, hogy az iskolában megmérték őket, és ő volt a legkövérebb. Egyik nap már nagyon kíváncsi voltam a méreteire, és azt mondtam neki, hogy varratok neki egy ruhát, így hát fogtam egy mérőszalagot, és lemértem mellbőségét, derékbőségét hasát, csípőjét és combját. ledöbbenve jegyeztem fel a gyermek adatait:

Amikor sírt, azt mondta, hogy 80 kilogramm a súlya

Mellbősége: 97 centiméter

Derékbősége: 117 centiméter

Hasa: 134 centiméter (!)

Csípője: 129 centiméter

Combja: 73 centiméter



Szerintem nagyon rosszul oszlik el rajta a súly, sportolni nem hajlandó.

Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 28. 15:28
1 2 3
 1/23 vfrtom ***** válasza:
52%
Orvos látta? Lehet hormon is. Amúgy elzavarni sportolni, nem bögni miatta. Ha kell vele mozogni, séta aztán kocogás majd futás.
2015. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
igen , látta, azt mondta, hogy egészséges, a vérnyomása túl ALACSONY
2015. máj. 28. 15:38
 3/23 vfrtom ***** válasza:
65%
Amúgy valószínü nem most kezdödött, igaz? Kicsit többet kellene vele foglalkozni. Én 110 kg vagyok és a hasam "csak" 124 cm a combom meg 65 cm. 178 centihez.
2015. máj. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 vfrtom ***** válasza:
50%
Igen látta , kórosan elhízott és azt mondta , hogy egészséges? Talán orvost kell váltani.
2015. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
60%
Valószínűleg genetikai vagy hormonális okokra vezethető vissza. Mozgáshiány miatt annyira nem szoktak az emberek elkövéredni inkább táplálkozás vagy természetesen genetika/hormon. Ajánlom nézessék meg a pajzsmirigyét.
2015. máj. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%

Érdekes, hogy erre csak a mérőszalag és a súlymérés döbbentett rá. Eddig nem láttad őt?

Egyébként pedig nem bántani kell, hanem magadat okolni, amiért ilyenre nevelted. Gondolom, kicsi korában akkor volt jó kislány/unoka, ha szépen mindent megevett, amit te vagy a nagymama elé rakott.

Lehet, hogy pótcselekvésként eszik, mint a legtöbb kövér ember. Azt is te hagytad neki Isten tudja mióta, hogy napi egy tábla csokit befaljon, ami nem normális dolog!

2015. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy vége az iskolaévnek azonnal küldeném kórházi diétára, ilyen durva adatokkal háziorvos simán elküldi dietetikus szakorvoshoz, az meg azonnal beutalja.
2015. máj. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:
42%
Kedves 6-os. 1 tábla csokitól emberek nem hínak el!! Csak ha genetika is áll a háttérben. Napi akár 150g Csokit megeszek, több száz gramm húst szénhidrátot, mindenfélét, szinte zöldséget sem eszek... Nem sportolok rendesen. Viszont nem tudok meghízni, 60 kg vagyok sőt néha még fogyok is... Ez mind közel sem fontos annyira mint a genetika és hormonális háztartás.
2015. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Vivoo95 válasza:
49%

szia. szerintem mindenképp orvosnak kell látni ő többet tud segíteni.

de meg kell próbálni megvonni tőle a csokit este 6 után ne egyen és ha mozogna kicsit az is jó lenne . nem pont 3 óra futás vagy edzőterem. először elég 1 óra gyors séta, bicikli, esetleg úszás .

sok sikert és kitartást

2015. máj. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Bemásolom az írásomat, másik kérdéshez írtam, egy 10 éves kislánnyal kapcsolatban, de ugyanaz vonatkozik általánosságban rátok is mint rá.


"Lehet, hogy nem chipset eszik és nem lusta, de a mozgás önmagában nem gyógyít meg anyagcsere betegségeket, a gyümölcsök viszont a cukortartalmuknál fogva édességek..


Az étel minden korban fontos, kinek miért. Fontos, mert nélküle éhenhalunk. Fontos, mert ételtől függ az egészségünk és a betegségünk. A rossz ételek fontosak az okozott betegségek miatt, a jó ételek fontosak az egészség megőrzése végett. Minden fontos.. gyerekkorban is, felnőtt korban is, érvelés kérdése.


Hogyan fogadja el magát.. egy cukorbeteg hogyan fogadja el, hogy szar kajákat eszik és megbetegszik? Egy rákos hogyan fogadja el a rossz étkezéssel összefüggő állapotát?


Mély kérdések, igazából akármilyen súlyos is a probléma (enyhe túlsúly vagy szélsőséges túlsúly vagy halálos betegség) elfogadni mindent el lehet. Ez a belső béke és boldogság témája, azért itt nyugati országokban ebben nem vagyunk túl jók szerintem, de tökéletes cél az ilyen irányú fejlődés.


Nem kell szemetet enni, ki kell mondani hogy a kommersz gabonakenyerek, a tejtermékek és az élelmiszeripar által legyártott feldolgozott műkaják tele cukorral vagy mesterséges édesítőkkel és vegyi anyagokkal mind hulladékok, fogyasztásra alkalmatlan, megbetegítő szemetek.


Ha ezt kimondjuk, akkor már csak a friss táplálékok várnak kritikára, bár szerintem még a kommersz hús is kevésbé megbetegítő, mint a kommersz gabonák.


És persze, a kommersz zöldségek vitamintartalma nem kielégítő, vegyszermaradványok aggályosak, de még így is egészségesebben lehet élni hússal és zöldségekkel, mint ugyanígy szennyezett gabonákkal, tejtermékekkel, feldolgozott kajákkal amik még alapjáraton is megbetegítőek a gyulladásfokozó fehérje, méreganyag tartalmuknál fogva.


Egy gyerek pedig nem lesz duci, csak ha kenyeret, tésztákat és sok tejterméket eszik. Egyszerűen csak ezeket a fölösleges és megbetegítő anyagokat kell elkerülni, annyira egyszerű lenne.


Csak aki nem lisztérzékeny, az úgy érzi ez macera. Na most, emberek gond nélkül élnek glutén és tej nélkül, sőt kevés szénhidrátfogyasztással ha egy orvos rájuk mondja hogy glutén és tejérzékenyek, vagy cukorbetegek. Gyerekek is sokkal egészségesebben esznek, csak akarni kell. És valójában ennek semmi köze a valódi érzékenységhez (amúgy minden ember érzékeny).


A lényeg a döntés, hogy iskolában, munkahelyen, mindenhol lehetőség van nem szart enni. Vagy legalább kevésbé rosszat, és aki rákényszerül az meg is teszi, hogy nem eszik meg akármit, mert van elég motiváció. Csak átlag embereknél, amíg nincs komoly betegség, addig nincs motiváció.. de miért kell megvárni a betegséget, az elhízást? Nem is kell :)"

2015. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!