Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A szervezetem nem tudja...

A szervezetem nem tudja energiává alakítani a Szénhidrátokat. Mit egyek?

Figyelt kérdés
Számoljunk 4000 kcal-al. 20-25% protein és ha a többi zsír? Napi kétszeri edzés miatt. A legtöbb gyümölcsre allergiás vagyok így pl kiesett az avokádó. A kókuszpelyhekben rengeteg a zsír ami jó, és a magvakban is de mi marad még?

2015. máj. 30. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?


1. közelítésre olyan nincs, hogy a szervezetünk nem tudja energiává alakítani a szénhidrátokat. Még a baktériumokban is működik citrátciklus, aktivált formába hozzák a glükózt (vagy neked ehhez nincs enzimed vagy mi?) és belép a citrát-ciklusba. És ennyi a lényeg lebontásnál.


Na mindegy. Inzulinrezisztenseknél például a sejtek nem igazán tudják felvenni a cukrot, csak a zsírsejtek, ettől még a szervezetük energiává alakítja, csak nem a megfelelő sejtjeik, és nem igazán ATP-vé.


Avokádó furi hogy kiesik, mire vagy allergiás benne? Az annyira más mint a többi gyümölcs.


Szalonna, zsír, kókuszzsír, kókusz reszelék/pehely (ez is gyümölcs, nem?) olajos magvak, és persze zöldségek, ha nem magában akarsz zsírt enni. Nézz utána a ketogén diétának, nézzél gyümölcsmentes recepteket ketóhoz a keto.hu-n.

2015. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez most nem teljesen világos számomra...

Miért ne tudnád energiává alakítani a szénhidrátot? Ilyen furcsa betegségről még nem hallottam.

Rengeteg ételben van szénhidrát, ott vannak pl. a zöldségek, az olajos magvakban is akad...

1000 kcal fehérjéből szerintem túl sok, de Te tudod. 3000 kcal zsírból az teljesen kivihető, bár valószínűleg úgyis lesz közte szénhidrát, növényekkel nem is piciny mennyiség (a zerocarberek nem esznek növényt, max. fűszerként, mert azok szénhidrátosak).

Azt kérdezed, miből vigyél be zsírt? Én tojást, olajos magvat, vajat és kókuszzsírt eszem s nagyon koncentrálnom kell, hogy ne szálljak el vele, roppant könnyűnek (s kellemesnek :)) tartom sok zsír bevitelét... Bár ezzel nem mindenki van így. Viszont ha már úgy eszik az ember, hogy majdnem élvezheti a ketogén diéta előnyeit, ne rontsa el túl sok fehérjével. Nem nyer vele semmit, csak elbukja a ketózist.

2015. máj. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)


Nagy ch mennyiségnél (kb 800 kcal többlettel se) jön rám zsír egyáltalán, ráadásúl sokkal gyengébb leszek, erőtlenebb itt nem csak egy napról beszélünk, ezért gondolom hogy nem képes. A kiemelkedően magas zsír bevitelt pedig még nem próbáltam. A ketogén diétáról viszont eddig is tudtam, de hogy lehet az, hogy egy normális ember a zsírban lévő energiát külön CH megvonás nélkül is eltudja raktározni? Hisz a ketogén diétát úgy kéne, hogy minimális protein/ch, nem?


Egyébként az összes gyümölcsre allergiás vagyok kb. Erőteljesen a citrusfélékre(puffad egyből a szám) vagy begyullad tőle az arcom másnapra...Az avokádó nagyon hasznos lenne mert tele van zsírral konkrétan csak az van benne:D de annál is elkezd viszketni a nyakam stb. a Kókusz az nagyon semleges:D attól hálisten semmi bajom. Csomó zöldségre is pl a paprika félékre(de lehet hogy a vegyszerekre?) Uborkára stbre. Csak pár semleges mint pl. a brokkoli.


A Crohn betegségre gondoltam, mert elég hasonlóak a tünetek? Viszont 2016 ban magyar bajnokin szeretnék indulni, de így hogy nincs tápanyag, mindig olyan mintha búra alatt élnék. Ráadásúl főleg pollen szezonban minden bajom van. Itthon is napi 24 ben kb bevan dugulva legalább az egyik orrlyukam. Szóval elég durva. De égbekiáltóan fontos lenne hogy ne savasodjak be egyből és ne legyenek tápanyaghiányosak az izmaim. A tüdőm konkrétan nem fejlődik az edzésektől, olyan állóképességem van mint egy asztmásnak kb. Állandóan stresszel a szervezetem főleg a pollenek miatt szerintem. A légszűrő berendezést/beszerelést pedig nem engedhetjük meg magunknak. És az se biztos hogy sokat segítene? De főleg most kaja téren, elég kilátástalan vagyok.:(

2015. máj. 31. 13:42
 4/6 A kérdező kommentje:
Amit tudok, hogy amikor bedagadt a torkom is az esti pollentől és mentünk sürgősségire, akkor kaptam infúzión szteroidokat. És attól 2 hétig semmi bajom nem volt. De ezek alapból dopping listásak:(
2015. máj. 31. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, szteroidokon mégsem lehet élni.


Ilyen emésztést (emésztőrendszert) rendbetevő csodadiétákat, gyulladáscsökkentő étkezést követsz? Paleo, gaps stb?


Ezek kb. pont a te állapotodról szólnak, túlérzékenységed, autoimmun problémáid vannak amit egy csomó embernél a bélfal sérült állapota, áteresztése okoz.

2015. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ismerem. Igazából most is paleo 'tiszta' étrenden vagyok, mondhatni. Mert már nem a teljeset, hanem a testépítő 'könnyített' paleo diéta, ami energiadúsabb. Egyéként nincs valami otthoni légzőkészülék vagy vmi ami az orvosoknak is, hogy a poratkát meg a pollent ne szivjam be vagy ilyesmi? Amit itthon hordanék akár alvás közben:D
2015. máj. 31. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!