Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudok hízni?

Hogy tudok hízni?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólam, hogy 175-177 cm vagyok, 17 éves lány és 53 kg csak, de volt hogy elértem az 54et. Alkatilag vagyok elvileg ilyen, betegségről nem tudok, de nagyon szeretnék hízni, célom hogy először az 55-t aztán az 58 kg-t elérjem. Egyébként válogatós vagyok, de húst, gyümölcsöt, kenyeret meg ilyeneket eszek.

Mit ajánlotok, mivel tudnék hízni, milyen módszert próbáljak ki? :)



2015. máj. 31. 00:44
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Másrészről miért nem tudok hízni? :)
2015. máj. 31. 00:48
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a hízás a cél, minden étkezésnél ügyelj arra, hogy mindig tele edd magad. Egyél akár este is. Sok nasi, pl: chips, csoki, jégkrém stb. HA így sem megy, akkor menj el és vegyél táplálékkiegészítőt. Vagy keress fel egy szakorvost. Szia :D
2015. máj. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Három óránként egyél azt amit szeretsz.

Csipszet ne.

2015. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend -> több kalória kell.


VAGY ha esetleg felszívódási zavarod van, mondjuk a gluténtól akkor hiába ennél többet, el kell hagyni azt ami problémákat okoz, utána rendbe jön a felszívódásod, be is jutnak a tápanyagok a keringésedbe, hasznosulhatnak, lehet fejlődni, hízni.

2015. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem, csak nem tudom hogy hogyan tudnék én mint nem hozzáértő étrendet összeállítani..Valaki tud vmit ajánlani hogy esetleg ő reggeltől estig mit eszik vagy ilyesmi?
2015. máj. 31. 11:36
 6/17 anonim ***** válasza:

valószínűleg minden írástudó ember le tudja írni, hogy reggeltől estig mit eszik.


Némi gondolkodással vagy odafigyeléssel azt is, hogy miből mennyit.


De ez vajon neked miért lenne jó?


Hozzáértés nélkül meg valóban nem könnyű étrendet, étkezést tervezni. De ezzel meg az a helyzet, hogy egy csomó ember akinek hozzáértőnek kellene lennie (névleg) szintén nem tud jobbat csinálni, mintha te csinálnál magadnak. Neked kell tudnod mit szeretsz enni, neked kell eldöntened mit kerülsz el mert mondjuk krónikus ártalmat okoz, ezeket nem lehet áthárítani másra.


Neked kell eldöntened azt is, hogy nehezen hízol, akkor lenyomsz mondjuk 3000 vagy 4000 kcal-t. Azt is neked kell eldöntened, hogy mennyi zsírt szeretsz enni, sok zsírral eszed-e ezt meg vagy inkább sok szénhidráttal. Ezt sem igazán mondhatja meg neked más, valaki szerint egyik lesz rossz, valaki szerint a másik de dönteni ugye senki sem dönthet helyetted. De lehet nem is kell ennyit enned, egyszerűen csak most eszel nagyon keveset, és azt kellene pusztán felemelni 2000 kcal-ig. Mondjuk.


Vagy le kellene tenni a glutént mert az okoz emésztési, felszívódási gondot, mondjuk. Ezeket helyetted nem tudhatjuk, csak azt hogy nekünk mi jön be illetve másoknál milyen gondok szoktak lenni hízás vagy fogyás kapcsán :)

2015. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó ment a zöld pacsi :)
2015. máj. 31. 21:19
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért ha van valakinek még ötlete, szívesen veszem :)
2015. jún. 1. 14:55
 9/17 anonim ***** válasza:

Végülis..

[link]

2015. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ú, utolsó :D ezt nagyon megköszönöm neked :)
2015. jún. 1. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!