Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zabkása evés után miért...

A zabkása evés után miért kell ennyit szellentenem?

Figyelt kérdés

Egészséges és azért eszem, én szójatej plusz zabpehely plusz méz kombinációt eszem, görög joghurttal főzve. Utána órákig hígabb a székletem és 10 percenként szellentek.

Így azért nem tudom végezni a napi teendőim, munka,emberek közé stb. Más tapasztalt ilyet? Akkor inkább kevesebbet eszem, vagy csak estére.



2015. máj. 31. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Sem a szója sem a zab nem egészséges.


Sem a joghurt.


Vagy a tejcukrot nem bírod, vagy a szóját, vagy a tejfehérjét, vagy a zab túl sok ch és rohasztja a bélflórád. Nos, egyik sem éppen ideális étel, a zöldség és húsevő emberi testnek azért egyik sem zöldség és egyik sem hús.

De mindnek lehetne sorolni a bélflórát, bélfalat károsító hatásait, tehát a hasi panaszaidat bőven magyarázhatják.


Legjobban akkor jársz, ha salátát ennél, zsírt vagy valami húsfélét. Persze ehetsz bármikor bármit, ha este eszel szenny kaját, legalább átalszod amíg az emésztőrendszered szenved vele.. érdekes megközelítés bevallom. Miért nem eszel olyat, ami jó is neked, amit bírsz?

2015. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt ugyan nem tudom, miért okozza ezt nálad a zab, de ha nem szimpatikus a testednek, ne edd. Én is így járok el, én a szénhidrátbombáktól érzem magam kevésbé jól. Inkább pl. tojást eszem zöldséggel, teljesen jó étel, tápanyagdús, jó összetételű (van, aki szerint nem, persze, a táplálkozás témája már csak ilyen), laktat és energiát ad. Működik, miért ennék zabot, ami nem ízlik és kicsit lenyom?
2015. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szuper, hogy minden ilyen kérdéshez odajönnek a valamilyen diétában vallásos elfogultsággal hívő fanatikusok.


Ami a kérdést illeti, nyilván érzékeny vagy valamelyik összetevőre. Én zabkását mindennap eszem, semmi bajom nem lett tőle soha, ellenben a görög joghurttól kaptam már többször hasmenést. Próbáld meg az egyes összetevőket lecserélni, és megállapítani, hogy elmúlik-e az érzékenységed. Ha nem, akkor lehet, hogy magával a zabbal van baja a gyomrodnak.

2015. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3: Jogos! Nem tuti, hogy a zab tehet róla, lehet próbálkozni sima, vizes zabkásával. Ebben hiányos volt a hozzászólásom, elismerem, talán befolyásolt, hogy nekem maga a zab nem annyira előnyös. Második voltam.
2015. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Senki sem diéta hívő fanatikus, a kérdező van szarul.


Ha azt eszi amitől szarul van, akkor ő talán kissé fanatikus.. vagy nem, hát ki hogy nézi. Azért tények úgymond vannak (még akkor is, ha el kell fogadni hogy valójában nincsenek. na most bizonyos "tények" alapján írtam az 1. választ)

2015. jún. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szénhidrátot (zab) eszel tömény tejtermékkel, vagy tejtermék helyettesítővel, ilyentől eleve felborul az ember emésztése.


A legegyszerűbb ételtársítási 1x1, főleg a felfújódós problémákra:


- Szénhidrátot állati fehérjével NE - azaz kenyeret, tésztát, krumplit és a gabonák egy részét hússal és tejtermékkel ne fogyasszunk

- Tejet és tejterméket lehetőleg csak magában (kivéve az az egy kanálnyi joghurt vagy tejszín, amivel habarunk vagy ízesítünk)

- Gyümölcsöt tejtermékkel SOHA

- Zöldségeket szinte mindennel lehet fogyasztani, kivéve a hüvelyest, amit keményítőkkel ne fogyasszunk.


Én kipróbáltam, és nekem bevállt. Egyébként pedig :

[link]

2015. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2015. jún. 1. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért főzöd?
2015. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!