Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen táplálkozás mellett se...

Ilyen táplálkozás mellett se zsírleadás le izomfejlődés nem lesz?

Figyelt kérdés
Amennyiben nem figyelek a táplálkozásomra, és a kalóriaigényemnek ~1/3-át fogyasztom, míg fehérjéből mindig deficitben vagyok, a sportolásnak nem lesz igazán eredménye, amikor pedig egyszer-egyszer több kalóriát viszek be mint amennyit elfogyasztok, a szervezetem elrak a rakátrba (zsír formájában) amennyit csak tud?

2015. jún. 2. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Én fogynék, mint a fene... A kalóriadeficit már csak ilyen. Ha párszor véletlenül többet eszel, valószínűleg akkor is bőven kalóriadeficitben leszel... A súlycsökkenésborítékolható, izomvesztéssel. Bár nem tudom, tudod-e, mennyi fehérjére van szükséged, egyesek túlértékelik a dolgot, persze sokan ténylegesen keveset visznek be.


Ha nincs miből, a test nem tud raktározni. Nagyon szerencsétlen esetben, ha az egyszeri evés tényleg durván sok, bőven kalóriatöbbletet okozva, természetesen tud raktározni a test s ha eléggé takarékos és lassít,amit tud s leesik a testhőmérsékleted és minden, s a kalóriaigényed leesik s az 1/3-nak hitt az már jóval több, akkor lehet, hogy megoldja kb. fehérjéből, izmot bont és zsírt alig. De 1/3? Bontania kell a zsírt egy normális szervezetnek, mint az őrült...

2015. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
regisztráltam a kalóriabázis.hu-ra és ott láttam, hogy a bevett napi mozgásom és az alapanyagcserém 3019kcal. nem vagyok éhes, ettem reggelit, meg ebédet és uzsonnát, ami 1069kcal összesen. mondjuk lehet, hogy fogyok, mert egy hete majd 2kg-al nehezebb voltam, csak nem látok semmit. talán a belek közé lerakódott zsír ég. mondjuk már régóta élek így, és nem történik semmi... lehet hogy egy szellem vagyok?
2015. jún. 2. 20:45
 3/4 A kérdező kommentje:
ma eddig 368 / 2909kcal-on vagyok. banyek. kéne egy csomó kaja!
2015. jún. 3. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy hét alatt még nem látszik semmi, ebben nincs semmi különös.

Dehogy tudsz ennyit enni? Én ma nem voltam éhes, ettem egy kis palacsintát (az ilyenkor is bemegy), pár tojást, kell a fehérje, pár kávé maradék bonbonokkal... 1700 kcal ebédre.

2015. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!