Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy az ülő munkától...

Igaz, hogy az ülő munkától hosszú távon meghízik az ember?

Figyelt kérdés

2015. jún. 9. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

ha nem figyel oda magára az ember otthon a Tv előtt zabálja két pofára a chipset meg egyébként is "szemetet" eszik a mozgása meg annyi hogy néha fut a busz után akkor minden bizonnyal!

Hízni attól lehet hogy több energiát (kcal) viszel a szervezetbe mint amennyit elhasználsz!

Ha egészségesen táplálkozol odafigyelsz a testmozgásra akkor elkerülheted. Persze könnyebb mindent ráfogni valamire mint tenni ellene :D

2015. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 10 év ülőmunkától egy dekát sem híztam.

Ez sztem függ attól is, h amúgy mit csinálsz (sportolsz-e, kiló számra eszed a chipset, stb), meg attól is függ, hajlamos vagy-e a hízásra.

A munkatársaim is kb 8-10 éve dolgoznak ebben a munkakörben, és 2 csajszi van, aki meghízott, a többi egyáltalán nem.

2015. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igaz, ha munkán kívül sem mozog az ember. Végig lehet ülni egy munkaidőt, de utána valamivel pótolni kell a mozgáshiányt. Ha nincs is idő tornára, vagy nincs pénz edzőteremre, van sok apróság amire oda lehet figyelni. Pl. ha lehet gyalog, vagy biciklivel menj el a boltba autó helyett, amit lehet gyalog intézz, ne állj meg autóval minden bejáratnál, lift helyett válaszd a lépcsőt, szabadidődben az otthoni tevékenységeket is igyekezz ne ülve csinálni. Én is sokat ülök számítógép előtt ,ezért délutánra már egy porcikám sem kívánja az ülést. Ezért sokszor állva beszélgetek a férjemmel mikor hazaér, beszélgetés közben megmozgatom a tagjaimat. Ki kell használni minden percet a tested megmozgatására, még ha nem is intenzíven. A másik nagy hiba, amit megfigyeltem főleg az irodában dolgozóknál, (mert a munkám miatt sok céghez járok) hogy nasi mindig van az asztalukon. Nem elég, hogy ülnek egész nap, de mindig ott a nasi, és szinte észrevétlenül is elkopik egy egy csomag ropi, vagy csoki a munkaidő alatt, mert az egyik szemével a monitort nézi, a másikkal meg rutinszerűen nyúl a zacskóba, holott nem is biztos ,hogy éhes. Tehát arra is kell figyelni, hogy a munkához képest mennyi kalóriát igényel a szervezeted, mennyit égetsz el, mert nem szükséges megenni egy fél disznót, ha nem mozogsz.
2015. jún. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ember a kalóriatöbblettől hízik meg. Az ülőmunka persze elősegítheti ezt, de önmagában nyilván kevés hozzá, akkor is, ha semmit nem mozog az ember.
2015. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!