Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg kövér vagyok vagy...

Tényleg kövér vagyok vagy csak önbizalomhiányos?

Figyelt kérdés

Kb. 168 cm vagyok és 57 kg (14 l). A kalkulátorok szerint ez normális, de az osztályomban csupa vékony lány jár, és emiatt mindig kövérnek érzem magam mellettük. Ráadásul legutóbb amikor anyával szoknyákat próbáltunk a ballagáshoz, megjegyezte, hogy fogynom kéne a hasamról, és ez iszonyat rosszul esett, ő se nézett ki jobban ennyi idősen és most se igazán vékony. Szerintetek ehhez a magassághoz ez a testsúly normális ennyi évesen és ekkora magassághoz?

Plussz ugye nálunk is volt testzsírszázalék mérés a suliban, és ahogy én láttam, mindenkinek ilyen 18% körül volt, kivéve nekem, akinek 25%... És ez megfelelő? Előre is köszi a (kedves) válaszokat!



2015. jún. 18. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha felnőtt nő lennél, akkor teljesen ideális lenne, de így, hogy még csak most fogsz "megasszonyosodni", kicsit tényleg sok lehet.


Nem kell fogyóznod, de egy kis sport és egészségesebb étkezés (kevesebb édesség, több zöldség) nem ártana!

2015. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.

Nem látunk, elképzelhető, hogy van egy kis felesleged, de a kövér nem ez... A 14 évesekhez nem értek, felnőttként a 25% teljesen jó, esztétikus alak (no persze az nemcsak a testzsírszázalékon múlik), persze vannak, akik szálkásabbak és izmosabban akarnak lenni, ők alatta vannak.

2015. jún. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem vagyok kövér, nagymamám is tudja, mégis zaklat hogy kéne hasra gyúrjak :D

Fel a fejjel, ha egy kicsit jobban odafigyelsz az étkezésedre és sportolsz valamit (ami az önbizalomhiánynak is jót tesz, plusz remek kikapcsolódás, és új barátokat is szerezhetsz) és hipp-hopp szuper alakod lesz.


(Amúgy se légy szomorú. A fiúk bevallottan szeretik a husibb lányokat ;D)

2015. jún. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy kövér, én imádtam, mikor ilyen súlyú voltam, totál nőnek éreztem magam és szépnek.

Ha zavar, akkor menj sportolni (én a te korodban kezdtem vívni... Zorró-mánia :D), és formásodni fogsz.


Anyád meg bnkó, már bocs! Miatta ne legyél anorexiás - azért mondom, mert rám a mostohám tett hasonló megjegyzéseket, és lefogytam 38 kg-ra. Most is csak 45 vagyok a te magasságodhoz, undormány... :/

2015. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Részvétem... NAGYON rossz véleménnyel vagyok azokról, akik a saját családjuk ifjú nőtagjait (vagy mást, de ők a legveszélyeztetebbek) pár kiló felesleg miatt bántanak (vagy akár több miatt, de nem megfelelő stílusban). Nagyon sok tinilány lett anorexiás ilyen körülmények között s bár nyilván ők maguk is felelősek, de azért rengeteget ront az ilyesmi s nem várhatjuk el, hogy minden tinilány bölcsen felülemelkedjen az ilyesmin, a társadalmi elvárásokon, a többiek elképzelésein, miegymás. Ez pont olyan, mint a kisgyerekek védelme, kicsik még, érzékenyek, segítsük őket s ne bántsuk. Pont ez, csak a tinilány nagyobb és más problémái s érzékenységei vannak.
2015. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tök jó csaj lehetsz, ne izélj már! Tutira jobb alakod van mint a többi csajnak aki sovány!
2015. jún. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!