Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Léböjt. Rosszullét. Mit tegyek?

Léböjt. Rosszullét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 napos léböjtkúrát tartottam (gyümölcs és zöldséglevek), de a második nap estéjén (tegnap) iszonyatos rosszullét jött rám. Erős fejfájás remegés, hányinger, szívdobogás, izzadás. Ma reggel ezek a tüneteim felerősödtek. Az a gyanúm, hogy a vércukrom esett le nagy mértékben, ezért cukros vizet iszom és mézet eszem. Picit jobban vagyok. A 3. napot már nem csinálom meg, szeretnék ma már enni. Mit javasoltok, mit ehetek? Normális ez a rosszullét, volt már hasonló tapasztalata valakinek? Köszönöm.

2015. júl. 1. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Normalis ha leesik a vercukrod ha nem eszel, igen. A lebojtot orvosi felugyelet mellett kellene csinalni.
2015. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, igazat adok Neked.

csak azt nem vagyok képes felfogni, hogy sokan 10 napot is végigcsinálnak, nagyobb probléma nélkül, mások, mint én is pedig nagyon rosszul viselik.

ha nem jutok cukorhoz én biztos elájultam volna :(

2015. júl. 1. 09:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a léböjt hasznosabb cukor nélkül (ez alatt a gyümölcsöt értem)... Én csak a teljes böjtöt próbáltam, az OK volt,csak az 5. napon már éhes lettem s ettem egy kis gyümölcsöt :) Ha csak gyümölcsöt és zöldséget ennék, kaparnám a falat éhségemben, de a vércukrommal valószínűleg nem lenne baj, max. túl magas lenne, azért is lennék éhes.

Az emberek igencsak különböznek, ebben nincs semmi meglepő. Van, aki bírja a hosszú böjtöt, van, aki nem, sőt ugyanaz az ember is más élete különböző szakaszaiban. Én sem értem, hogy voltam képes 4,5 napig nem enni, egy nap is durva lenne, csak a kényszer vihetne rá.


Volt idő, amikor kevés szénhidrátot ettem és 1-2 napon belül rosszul lettem. Nem tudom, a Te beviteled mennyi volt, de mindegy is, hisz nem mindenkinek ugyanaz a minimális igénye, ami alatt rosszul lesz (idővel bizonyára megszokná, mert a szénhidrát nem esszenciális tápanyag, de van, akinek nagyon nem feküdne a szénhidrátban nagyon szegény étrend. elélne rajta, de nem érezné magát optimálisan). Ez szerintem teljesen normális.


Hogy mit egyél, passz. Én nyilván zsírt ennék és fehérjét és zöldséget, de annak idején először gyümölcsöt ettem (főleg, amikor éreztem, hogy szénhidráthiányom van), majd nem olyan sokkal később normálisan, amire vágytam. Ahhoz nagyon hosszú koplalás kellene, hogy óvatoskodjak, szerencsére arra sosem kényszerített az élet. Úgyhogy én normálisan ennék, fehérje, zöldség, s annyi zsír, amennyi jólesik. A méz OK volt elsősegélynek, de most már jobb a rendes étel, ami foglalkozik a test alapvető tápanyagigényeivel.

2015. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszod ! jó dolgokat írtál.

sokat tanultam ebből most.

tényleg igaz, hogy valaki ezt jobban bírja, más kevésbé.

én extra rosszul, így a jövőben hanyagolni is fogom.

köszönöm !

2015. júl. 1. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!