Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kedves vegánok és testépítők!...

Kedves vegánok és testépítők! Aminosav tablettákról, fehérje porokról mi a véleményetek? Mit ajánlanátok annak, aki le akarja redukálni az állati fehérje fogyasztását? 25L

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy vannak-e olyan termékek, amik szedésével pótolhatók az esszenciális aminosavak teljes mértékben?

Nem izomtömeget szeretnék növelni, csak ki szeretném próbálni a húsmentes életmódot...viszont nem is szeretnék e miatt megbetegedni.

25éves vagyok, jó a vérképem.

De sajnos nem túl jó az immunrendszerem, és búza, élesztő, kukorica, laktóz érzékeny vagyok.

Szedek multivitamint, probiotikumot..stb törekszem az egészséges táplálkozásra(táplálék piramis, arányok, nem lépem túl se az ajánlott napi bevitelt)

Mégis sokszor vagyok fáradékony, beteges.

Gondoltam kipróbálom a vércsoport szerinti diétát, ami nekem A+-nak nem javasolja az állati eredetű fehérjéket.

Nem tudom ki tudnátok segíteni némi tanáccsal?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. júl. 4. 12:47
 1/5 Titusztitusz ***** válasza:
49%
A magam részéröl azt tudnám tanácsolni hogy a MESTERSÉGES EREDETÜ táplálékkiegészítőket nyugodtan elhagyhatod, ezek többet tudnak ártani mint használni, ráadásul MEGFELELŐ edzésterv és táplálkozás mellett TELJESEN FELESLEGES DOLGOK, amik ráadásul pénzbe is kerülnek...(Sokszor nem is kevésbe...)Ha erősödni-izmosodni akarsz, akkor koncentrálj a MEGFELELŐ EDZÉSTERVRE,az "izmosodás" kb. 60-80%-ban ezen a tényezőn múlik...A fennmaradó kb. 20-40% pedig a táplálkozáson, de nem a mesterséges szereken...A táplálkozás döntő része viszont azon múlik, hogy MENNYI FEHÉRJÉT, és milyen minőségü fehérjét tudol a szervezetbe bevinni...Elvileg a hús volna az egyik legjobb fehérjeforrás egy testépítő számára, de azért el lehet lenni vígan húsfogyasztás nélkül is, viszont HOSSZÚTÁVON úgy álltalában az állati eredetü fehérjék nélkül kissé már bajosan...Ezért ha mást nemis, de pl. tojást ajánlatos dolog napi rendszerességgel fogyasztani...Ha ENNYI "álldozat" még belefér neked a dologba, akkor semmi gond nem lesz a továbbiakban, nyugodtan fogyaszthatol növényi fehérjéket amennyit csak akarsz, hatásos lesz az ilyen étrend is, de a KIZÁRÓLAGOSAN növényi fehérjékre épülő testépítő étrend nem igazán nyerő dolog hosszútávon...Rövidtávon éppen elmegy, de azért hasznos dolog az, ha időnként kerül a szervezetbe némi állati eredetü fehérje is...A TELJESEN VEGA ÉTREND nem éppen a testépítők számára optimális dolog...
2015. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ma már egyre több sportoló tér át a vegetáriánus vagy vegán táplálkozásra, mert szerintük jobb a teljesítményük, és a regenerációs idő is gyorsabb. Szóval tisztán növényi táplálkozással sem lehetetlen, csak nagyobb odafigyelést igényel. Ha mindenképp fehérjeporokat szeretnél, akkor vannak már növényiek is, de sok tanácsot, ötletet találsz vegetáriánus/vegán blogokon, és testépítő oldalakon is.

[link]

[link]

2015. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, létezik borsó és rizsfehérje, vagy ott a szója, bár arról elég sok rosszat olvasni mostanában.

Nem vagyok nagyon otthon a vegán témákban, de a fontos, hogy minden esszenciális aminosavból vigyél be, és a napi fehérjebeviteled megfelelő legyen. Szerintem napi 1 g/testsúly kg fehérje már elegendő kell legyen. Az aminosavakkal kapcsolatban keress rá a komplettálásra, hogy milyen növényeket kell együtt fogyasztanod, hogy mindegyikből meglegyen a szükséges bevitel.

2015. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!

Nem mindenáron akarok port, vagy tablettát szedni..én is jobban preferálom a természetes forrásokat.

Viszont azt olvastam, hogy pl. a rizs, a szója és egyéb növényi fehérjék nem fedezik 100%-ban az összes szükséges és esszenciális aminosavat. Ezért gondoltam, hogy esetleg rá lehetne segíteni valamilyen készítménnyel, ami az ilyen problémák kiküszöbölésére szolgál.

2015. júl. 4. 13:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Össze lehet hozni növényekből is a fehérjebevitelt. A legtöbb esszenciális aminosavval nincs gond, a roppant fontos lizin nincs meg megfelelő mennyiségben sok növényben (mintha a gabonák csapnivalók lennének e szempontból), viszont a hüvelyesek jól állnak belőle, azokban valami másból van kevés, ami viszont más növényekben van rendesen... Olvass utána. S van pár egész jó aminosav-összetételű növény, pl. a kendermagról olvastam ezt. Mindenesetre sok, megfelelően összeválogatott zöldséggel nem lehet gond a fehérjebevitel. Oda kell figyelni, az kétségtelen.

Nem látok semmi rosszat a vegán fehérjeporokban sem, személyes tapasztalatom ugyan nincs bennük (én nem vagyok vegán és nem szedek fehérjeport, bármennyire nem tartom rossznak. de nincs rá szükségem, így is vigyáznom kell picit, nehogy túlmenjek a fehérjével :)). Ha úgy könnyebb megoldani, használhatsz port is, persze azért ne erre alapozz, egyél rendesen, de nyilván ez a terved.

2015. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!