Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a vashiánya és a candida...

Ha a vashiánya és a candida fertőzésre is oda kell figyeljek a táplálkozás során, akkor mit egyek?

Figyelt kérdés
A kettő javasolt ételei sokszor ellent mondanak egymásnak, amit vashiány esetében célszerű fogyasztani, azt candidánál kerülni kell.
2015. júl. 16. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
a lényeg a cukor mérséklése, finomitott szénhidrátok mellözése
2015. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha igazoltan Candidád van,hagyd a diétát..nem mondom,hogy rossz,de ha agresszív a fertőzés,nem ér semmit. Majd' fél évig csináltam, és mégis folyton visszajött. Írass fel nőgyógyásszal gyógyszert. (Mycosyst) és attól hamar elmúlik. Táplálkozással inkább a vas pótlására figyelj. Az úgy megoldható. Vörös húsok, belsőségek, főleg máj. Zöldségek is jók, de azok nem szívódnak megfelelően, inkább a húsokat edd.
2015. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincs nagyon durva fertőzésem, olyan csak 1x fordult elő. De visszatérő probléma, hogy enyhébb folyás van, én észre sem veszem, nem okoz gondot, tünetet, de a partnerem meg elkezd viszketni. Akkor folyamatosan kellene valami erős gyógyszerrel bombázni magam? Vagy ilyenkor lehet jó a diéta? Próbálkoztam már a diétával többször is, ment is egy darabig, aztán visszatértem a szokásos étrendre és nem is volt belőle gond. A teljes életmód váltás lenne a megoldás?

És itt jön a képbe a másik dolog a vashiánnyal. Pl. imádom a mazsolát, szárított gyümölcsöket, dinnyét, szőlőt, banánt és nem is vagyok hajlandó lemondani róla. Az egyéb cukrokat, nasit tudom mellőzni. Vagy akkor meg bele se vágjak egy hosszabb diétába?

2015. júl. 16. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Az aszalt gyümölcsök tele vannak cukorral. Rengeteg van bennük. Szóval a gomba imádja. A mycosyst nem nagyon erős gyógyszer és kb. egy hónapig kell szedni, de csak heti egyszer,mindig egy időben. Én pl. minden hétfő reggel vettem be 200 mg-ot, (2 tabletta) egy hónapon keresztül. Ez nem viseli meg a szervezetet. És kb. a második alkalom után eltűnt a gomba. Jobban jársz, mintha gyötörnéd magad a diétával, ugyanis elég sok mindenről le kell mondanod. (sem kenyér, sem péksüti,semmi,amiben élesztő vagy cukor van). Még az sem mindegy, milyen gyümölcsöt eszel,első 2 hétben még a banán vagy az eper is tiltott, csak a citrusok megengedettek. Zöldségből is a répa pl nem,mert sok a keményítő benne. Szóval nem egyszerű a diéta, szerintem hanyagold. :)
2015. júl. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elég lehetetlen diéta, mert cukor szinte mindenben van. Akkor ezt a gyógyszert lehet megpróbálom. És neked ezután sem tért vissza a candida normál táplálkozás mellett?
2015. júl. 16. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán egyszer, olyan 6-8 hónap múlva. Akkor megint szedtem gyógyszert, de nem is kellett már egy hónapig szednem. De azóta nem jött vissza. Igen,lehetetlen diéta, vagyis csak nagyon lekorlátozza,mit ehetsz. Én olyan 4 hónapig jól bírtam,utána már kínlódás volt. És elég fárasztó, hogy mindent meg kellett néznem a boltban is, hogy mennyi cukor van benne, és van-e benne élesztő,stb..nem is gondoltam,hogy ennyi mindenben van élesztő... :) Szóval szerintem hanyagold.
2015. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!