Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diétás ennivalót lehet...

Milyen diétás ennivalót lehet enni a főtkrumplin kívül?

Figyelt kérdés
Anyu 76 éves és 1 hete korházban van, mert hányt és a házi orvos szerint tüdőgyulladása van. A korházban kiderült, hogy nincs tüdőgyulladása, de állítólag vizsgálják a hányás okát, hogy milyen vírus okozhatja. Én nem merem meglátogatni, mert terhes vagyok és féltem a babát, hogy elkapok valamit a korházban. Nővérem jár hozzá, és azt mondja, hogy anyunak nem adnak diétás kaját és meg sem etetik, nem ápolják (anyu fél oldala lebénult 6 éve, ezért etetni, pelenkázni, gyógyszerezni kell). Milyen ennivalót küldhetek anyunak a korházba?
2008. szept. 7. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem diétáztatják valószínűleg nincs rá szükség. De ha a testvéred készít neki fonom tyúkhús levest, lehet párolt csirke, később enyhén fűszerezett grill csirke bőre nélkül. Köretnek készíthet vajon párolt zöldséget, vagy csak párolt zöldséget, ne egyféle hanem többféle legyen. olyan amit szert, készíthettek krumpli répa főzelékéket fasírttal amit sütőben sütsz kis stb.

Tésztát és nehezebb ételeket majd otthon készítsetek neki. A lényeg, hogy mos kevésbé fűszeres és zsírszegény ételeket készítsen ami tápláló is.

Érdemes még körülnézni a

www.mindmegette.hu oldalon.

Remélem adtam néhány jó ötletet. Dietetikus

2008. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem szüksége lenne a diétáztatásra, mert azóta is minden nep hányik.
2008. szept. 7. 09:39
 3/8 anonim ***** válasza:

szia

ezzt az oldalt találtam remélem lesz valami amit meg lehet neki csinálni.

[link]

jobbulást neki!

:D

2008. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mindennap hány akkor viszont ott a kiszáradás veszélye. Nem is az étkezés a probléma hanem a folyadék. Min 3 litert kéne vele megitatni. Lehetőleg ásványvizet, gyümölcs leveket. Utóbbit hígítva. Cukros teát semmiképp. Infúziót kap?
2008. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem anyuval telefonon (amikor bent volt nála a nővérem), azt mondja a vizet is kihányja (pedig eddig az nem jött ki belőle). Most kötik be neki az infúziót. Mit tudok tenni érte?
2008. szept. 7. 14:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Az infúziós kezelés kicsit helyre teszi. DE amit lehet enyhén sós( sósabb mint megszoktátok) húsleves kortyonként etetve, aztán lehet sós vizet adni kortyonként kis vagy sok citrommal. Amit még lehet adni még ( de erről az orvosát is meg kell kérdezni) pl Normolyt port lassan itatva.

Most ezek az ötleteim.

S továbbra is azt javasolnám ne menj be hozzá a kórházba ha még nem vagy túl a félidőn. Ugyanis ilyenkor a legérzékenyebb a babád.

Utána már jobban védve van.

2008. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat. Főztem húslevest, akkor küldök legalább a levéből neki.
2008. szept. 7. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Küld el az egészet. Ne csak a levét a levesnek. Egyen belőle amennyi jól esik.

apukám bölcsessége egyébként, hogy ha beteg vagy azt egyél csak ami jól esik, az nem jön ki. Nálunk egészen kicsi korunk óta bevált. Tehát ha anyukád szívesen enne a levesedből és nem csak a levét had egyen. Sajnos dietetikusként tudom, hogy nem a legminőségibb a kórházi kaja. Mert hiába a reform norma nem lett még mindig olyan mint amilyennek lennie kell. Tehát nyugodtan küldjél neki amit kíván. legfeljebb ha olyat kért csempészettek orvosnak ne szólt. ( Tudom fura tanács egy eü-stől) Most az nagyon fontos,hogy erősödjön és nem feltétlen a kórházi koszt az legerősítőbb a maga kevés változatosságával.

2008. szept. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!