Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Volt itt már valaki anorexiás?

Volt itt már valaki anorexiás?

Figyelt kérdés
Mitől alakult ki?Hogy jutottál el a gyógyuláshoz?Mi játszódott le benned?
2010. márc. 10. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az játszodott le,hogy milyen kínos dolog,nagyobb megvetést vált ki,mintha 2 tonnás lennék.Amikor röhögnek rajtad,mert a lábaid közé befér egy kanapé(így csuffoltak)akkor érdemes odafigyelni.A kövér ismerőseim nem kaptak olyan sértéseket mint én.Ennek vége,azóta már egy kis többlet van rajtam a kelleténél is,de nincsenek többé megvető megjegyzések,mellesleg én is sokkal kiegyensúlyozattabb és csinosabb is vagyok,és pasim is van!!
2010. márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

érteem

és még annyi,hogy hány évesek voltatok ilyenkor?

2010. márc. 10. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anorexiás nem voltam, de a közelében jártam. Már alig ettem és az is csak nem hízlalós volt és már a barátaim mondták, h ez már beteges, aztán szépen abbahagytam az önkínzást és sokkal jobban érzemmagam a bőrömben, nem híztam vissza, mert odafigyelek, de megtalálom az arany középutat. Én 22 voltam.
2010. márc. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
14 éves koromban. Az osztályomban állandóan csúfoltak minden hülyeséggel, mert tudták, hogy én nem szólok a tanárnak. Állandóan beteg akartam lenni, mert akkor nem kell iskolába menni, é ha nem ettem könnyebben jöttek a betegségek. Plusz itthon is azt láttam, hogy édesapám csak akkor elégedett anyámmal, ha csontkollekció, és nekem is mondogatta, hogy a 45 kq már sok (168 centire). A kettő együtt meghozta... Előtte se volt nagyon étvágyam (válogatós voltam kiskoromtól kezdve), közben sem éreztem soha éhséget. Egy 4 hétig tartó tüdőgyulladáskor marasztaltak benn a kórházban, hogy ekkora centire nem elég a 38-39 kq, főleg, hogy nagyon erősek, és súlyosak a csontjaim, ha könnyűek lennének lett volna 33-34kg is. 4 év elteltével most már stabil 48-49 kq vagyok, amiben nagyban segített a párom is :) Azóta is gyakran látom magam súlyosnak a tükörben, de megtanított nem foglalkozni vele. Néhány pszihológus csak ront a helyzeten, akihez kerültem olyan arrogáns volt, hogy már csak dacból sem ettem. Senkinek nem ajánlom, hogy "anorexiával" próbáljon fogyni, azóta is viselem a betegség utóhatásait (bélfekély, immungyengeség). bocsánat, kicsit hosszabb lélegzetvételűre sikerült ^^"
2010. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
71%
Szia! Én 12 évesen a közelébe járok.Nem sokat eszem és sokszor rosszul érzem magam ami már beteges.Sok csontom kiáll ami egy idő után fájhat is.Egyenlőre még nem vagyok anorexiás, de még 2kg. fogyással az lehetek:S
2010. ápr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

16 éves voltam kb. Meg voltam róla győződve, hogy mindenki gyűlölni fog mindaddig amíg teljesen csontosra le nem fogyok. Minden egyes falattal bűntudatom volt.

Volt, hogy egész nap sportoltam, de többször elájultam, összeestem. Általában napokig nem ettem semmit, ha mégis, azt rögtön felkelés után, reggel, de ez is minimális adag volt. Aztán persze azonnal mentem utána futni. A gondolataimat 100%-ig lefoglalta az általam ocsmánynak vélt alakom. Mindent megvettem a boltban amire ráírták hogy fogyaszt. Minden pénzem ráment.

"Gyógyulás" úgy jött, hogy szép lassan rájöttem, hogy ez nem ér meg ennyi áldozatot, mert imádok enni. Most 170/60 vagyok, visszahíztam pár év alatt.

Nem vagyok megelégedve magammal, nem merek levetkőzni mások előtt( soha), nem merek tükörbe nézni deréktól lefele, mert elfog az undor. Most is fogyózok és sportolok, de már nem drasztikusan. Örülök ha tartom a súlyom.

2010. ápr. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!