Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » REFLUX? Szenved valaki ezzel...

REFLUX? Szenved valaki ezzel a betegséggel, vagy van itt olyan, akit esetleg már meg is műtöttek miatta?

Figyelt kérdés

Azért kérem a segítségeteket, mert a férjem nagyon beteg, már napok óta nem alszik miatta. Volt gyomortükrözésen, szed gyógyszert, issza a salvus vizet, de semmi eredmény.


Kérlek segítsetek!


2010. márc. 12. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt, de csak enyhe..én bármit próbáltam, alig segített, egyedül az volt jó, ha lefeküdtem és egy kicsi nyugi volt.

Ez egyébként pszichés eredetű, szóval mindenképpen meg kellene keresni a kiváltó okot..én járok pszichiáterhez, és régóta nincs semmilyen panaszom.

2010. márc. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem még csak kialakulóban van, azt hiszem. De amikor fáj a gyomrom is, az nagyon durva.. :'( Egész nap érzem, hogy feljön a savam... :(


15/L

2010. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ez egyébként pszichés eredetű"


Ez nem igaz kizárólagosan.

2010. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A reflux betegség tulajdonképpen gyomorsav túltengést jelent, melynek következményeként a nyelőcsőbe feljut a gyomorsav. A túlzott mennyiségú gyomorsav irritálja a gyomor nyálkahártyáját és amennyiben oda feljut, úgy a nyelőcső nyálkahártyáját is. Ezenkívül mellkasi fájdalmakat is okoz. A kezelés szempontjából fontos a sok folyadékfogyasztá. Kerülendő az alkohol, a kávé, a szénhidrátok túlzott fogyasztása, a szénsavas italoké és zsíros ételeké is.

A reflux esetén nincs műtétes kezelés (kizárólag vérzéses gyomorfekély esetén ritka esetekben).

2010. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a reflux nem csak gyomorsavtúltengés lehet, hanem a normál mennyiségű sav is okozhat fájdalmat, ha a nyelőcső záróizma nem zár rendesen. Mert akkor is visszafolyik a sav. Nincs ilyen betegségem, csak elég sokat olvastam róla, mert állandó köhögés miatt felmerült a gyanúja.

Kolléganőm refluxos, ő egész nap háztartási kekszet rágcsál. Kis adagokat szabad enni, többfelé elosztva az ételt. Neki bevált a Salvus víz.

2010. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként de igen, van amikor műtik. Szorosabbra összevarrják a gyomorszáj és a nyelőcső találkozásánál, mert akkor nem folyik vissza úgy a sav. Laparoszkóposan is csinálják, ha jól rémlik Debrecenben. Csakhogy kockázatos, mert ha nem sikerül a műtét, már nem biztos hogy tudják korrigálni, és sajnos nem mindenkin segít. Igazából a normál mennyiségű sav is káros a nyelőcsőnek, ami még a gyomornak nem árt. Az se mindegy, hogy neki a gyomra fáj vagy a nyelőcsöve, illetve a gyomorszája? Szerintem a gyomorfájdalom lehet a savtúltengéstől.


Éjszaka polcolja fel magát párnával, hogy ne folyjon vissza a sav a nyelőcsőbe.

2010. márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van anti-reflux műtét (Nissen-féle fundoplicatios műtét). Elvégezhető laparoscoposan, ill. hasi feltárásban is.

Milyen gyógyszereket próbáltatok?

2010. márc. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hátha segítenek valahol:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2010. márc. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló!


Az oldalak, amelyekre mutatnak a linkjeid, sajnálatosan csaláson, az emberi hiszékenységen alapulnak. Nem kívánom kirészletezni, idő és hely hiányában, miért gondolom ezt. Csak egy példa:


Biorezonancia segítségével kideríthetjük, mely baktérium okozza a problémát, majd Dr. Hulda Clark féle Zapp metodus alapján kioltjuk a szervezetből.


* Heliobactérium,

* Campylobactérium

* Peptostreptococcus

* Enterococcinum

* Gastroenterocoli


[link]


Heliobaktérium (helios-Nap)- ilyen nem is létezik, maximum Helicobacter pylori (helico - helikális, spirális)


Campylobaktérium sincs - Campylobacter jejuni


Enterococcinum - ez meg milyen kórokozó? az Oscillococcinumra hajaz...


Gastroenerocoli - Maximum Escherichia coli, mely fajt Teodor Escherich-ről nevezték el. Több pathogén (betegséget okozó) típusa ismert, pl enterotoxikus Escherichia coli, enteroinvaziv EC, enteroaggregativ EC


Szóval egy ilyen kis szövegben "csak" ennyi hiba van. Én félretájékoztatás, és kuruzslás miatt jól megbüntetném az ilyen kóklereket. Elszedik a beteg pénzét, megváltást ígérnek, aztán semmi. Kidobott súlyos százezrek. De akinek van, tegyen így. Csak akkor ne menjen orvoshoz, hogy segítsen. Főleg úgy ne, hogy az orvos előre tájékoztatja a betegsége kimeneteléről, kezelési lehetőségeiről, ezek után a beteg elmegy egy ilyen kuruzslóhoz "gyógyulni", aztán a "kezelések" sikertelensége után visszamegy az orvoshoz, aki addigra már csak annyit tud közölni, hogy operálhatatlanná vált a betegsége és itt a vég.


Kb. ennyi. Bocs az offért, de kiakadtam.

2010. márc. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!