Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 2 HELL az mennyire karos?

Napi 2 HELL az mennyire karos?

Figyelt kérdés
Naponta megiszok 2 doboz 250ml sima klasszikus 32mg/100 ml koffeintartalmú energia italt.Altalaban egyet délelőtt masikat delutan.18 eves fiú vagyok.Kivancsi vagyok a válaszokra utana majd linkelek valamit

2015. szept. 16. 16:23
 1/8 anonim válasza:
Hogy érted azt hogy karos?
2015. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*káros
2015. szept. 16. 16:30
 3/8 anonim válasza:
42%

A Hell nem annyira erős úgyhogy 18 évesen nem annyira káros.

Ha mondjuk Red Bull lenne abból 2 doboz már határeset.De a hell nem annyira én egy nap 3 hellt ittam és meg se kottyant:)16/F

2015. szept. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem károsabb,mint 2-3 kávé.
2015. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a tv-ben mennyire mondtak igazat.De volt erről szó,hogy káros vagy sem.


Mondta az egyik energia ital gyártó cég főnöke,hogy a teába,,csokikba is ugyan úgy fellelhető egy csomó koffein. Szóval ha vki teázgat egész nap,majdnem hogy károsabb,mintha 2 energia italt dönt le.


Én két energia italtól remegek,szóval én csak heti 1x-2x iszok 1 -et, de ha ittam már lefőzött kávét akkor nem iszok :D

2015. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

16 évesen nyilván senki nem fogja még megtapasztalni bárminek is a káros hatásait. A mekis hamburger sem káros, a napi 2 tábla csoki sem káros, sőt napi 3 csomag chips sem káros.

Csak aztán, amikor 30 évesen elkezd kirohadni az összes fogad, felszedsz 25 kiló zsírt, és megállapítják a cukorbetegséget, vagy esetleg egy jó kis érelzáródást, akkor majd elgondolkodsz, hogy mitől is lehetett.

Én nem vagyok se fitneszguru, se orvos, de napi fél liter energiaital az borzasztóan sok. És nem, nem olyan, mint a kávé. Kicsit lássunk már túl azon, hogy koffein van bennük. Nem a koffeintől lesz sz*r, hanem a zsáknyi cukortól, édesítőtől, egyéb szívpörgetőtől, tartósítószerektől, ízfokozóktól, amikkel telenyomják.

Tudom, hogy így 16-18 évesen még nehéz megérteni, mert most még nincs bajotok ezektől, de ha nem bírtok leállni a cukros üdítőkkel, 5-6 év múlva kegyetlenül meg fogjátok bánni.

2015. szept. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyilvan egyetretek a magas cukortartalommal.Az meg kamu h a hell gyengébb mint a redbull a 250ml Redbull is 32mg/100 ml koffeint tartalmaz vagyis ez 80 mgt jelent egy 250ml italnal
2015. szept. 16. 16:50
 8/8 anonim válasza:

Szerintem még belefér napi kettő, de minek iszol napi kettőt? Én egyetemre járok és csak egy olyan nap van a héten, amikor két energiaitalt iszom, ugyanis akkor egész nap matek van, amit alapjáraton nem lehet kibírni. Ha a koffeinre vagy kíváncsi:

a leggagyibb instant kávé 30 mg/100ml koffeines, a legerősebb pörkölésű kávék akár 175 mg/100ml is lehetnek. az egészségesnek kikiáltott zöld tea is kb 30 mg/100ml. Így ha megnézed a Hell 32 mg/100ml koffeintartalmát, egyáltalán nem egy gyilkos mennyiség. Más kérdés, hogy az isten sem tudja, hogy mennyi adalék van benne, de amikor egy doktorált írja azt, hogy: "Egy kis doboz energiaital, fajtájától függően akár annyi koffeint is tartalmazhat, mint négy csésze kávé.", eléggé elsírom magam. Itt ez a selejt cikk: [link]

2015. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!