Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tejcsoki mégis, nagyon...

A tejcsoki mégis, nagyon egészséges?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy ennyire árt, meg annyira egészségtelen a csoki, de ma egy NGC (National Geographyc) magazinban - ahol nem írnak le hülyeségeket - azt írták, hogy a csoki nagyon egészséges !


Nem tudom milyen összetevők révén, de a kapillárisokat kevédbé törékennyé teszi, mert rengeteg flavonoid van benne, kb 15x több, mint a növényekben. Azok után a vérnyomást is csökkenti és normalizálja. Az agyat frissen tartja és rengeteg módon boldogságérzést kelt. A szemet javítja az ereket tágítja az agynak jó, stb. Hogyan lehetséges, hogy a köztudatban csak a rossz dolog van elterjedve?


2015. okt. 2. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen környezetben élsz, mert ezer éve a csapból is az folyik, hogy a minőségi (!) étcsokoládé mértékkel fogyasztva hasznos.

A tejcsoki meg a kétes minőségű vackok nem annyira, mert az a sok felesleges cukor és hozzáadott hulladék nem tesz jót.

2015. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hú pedig én nagyon szeretem a tejcsokit ! :)


Ma is vettem csak azért egyet, mert ezt olvastam :-D


Igazából a cukrot a kajákba (főzelék, pörkőlt, konzerv,) kávé, kóla meg ez az úgyis bevisszük, még a gyümölcsbe is van szóval akkor a tejcsoki jó, mert ugye van benne csoki ;)

2015. okt. 2. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tartom rossznak a csokit, de a tej és a cukor nem annyira nyerő. Régen a tejcsokit szerettem, később az étcsokit, majd jött a saját nem-teljesen-csokim (mivel kakaóvajam nincs), ma már csak kakaózom :)

Lehet, hogy te beviszed a cukrot ebben-abban, de nem mindenki van így vele (én még gyümölcsben is alig eszem cukrot, más formában pedig végképp nem, ha a zöldségeket nem tekintjük). De normál embereknél én sem értem, hogy miért kell üldözni a csokit, főleg az étcsokit, amikor pár kockában alig van cukor, míg a többi ételben a nap folyamán azért igencsak akad. S még a fogyózók zöme is sok szénhidrátot eszik, igaz, nem mindegy, hogy az milyen, de pár gramm cukor azért talán nem a világ vége.


A kakaónak, mint a legtöbb ételnek, megvannak a jó pontjai. Egyesek szerint ugyan egészségtelen, de ezt a fokhagymától kezdve a spenótig már sokmindenről olvastam... Én nem kerülöm a kakaót, az tuti :D Rengeteget tettem az egészségemért táplálkozás terén, de inkább a testemre és pár elég egyértelmű dologra alapozva. Ha mindent kihagynék, amit rossznak bélyegeznek, hamar éhenhalnék. Amúgysem fekete-fehér a világ, s kb. semmi nincs, ami tökéletesen egészséges... Egy ponton meg kell állni, különben bele lehet őrülni s az nem egészséges, ahogy minden kedvencünk elhagyása sem.

2015. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

70-80%-os étcsokiknak van pozitív hatása, de az is napi egy-két kocka mennyiségben.


Az, hogy van benne némi csoki, akkor egészséges is rögtön, nagy hülyeség; ilyen alapon minden sütemény, torta nagyon egészséges, de még a kakaós patkányméreg is. A teljes összetételt kell nézni, illetve a napi beviteli mennyiséget.

2015. okt. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Igazából a cukrot a kajákba (főzelék, pörkőlt, konzerv,) kávé, kóla meg ez az úgyis bevisszük, még a gyümölcsbe is van szóval akkor a tejcsoki jó, mert ugye van benne csoki ;)"


Biztos,hogy a tejcsokiról írtak,nem az étcsokiról???

Az izolált cukor nem egészséges,márpedig a tejcsokiban ez van.Minimális mértékben nem okoz problémát,de ne áltasd magad,hogy a tejcsoki egészséges...a kóla meg no comment...

A gyümölcsökben pedig nem-izolált cukor van,a kettő között nagy a különbség.

2015. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!