Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek ha túl sok a húgysavam?

Melody Demon kérdése:

Mit egyek ha túl sok a húgysavam?

Figyelt kérdés
Augusztusban voltam laborban,és az eredmény szerint nagyon magas a húgysavam. Voltam doktornál,aki azt mondta hogy ha ez nem változik olyan köszvény alakulhat ki hogy nem tudok lábra állni. De azt nem mondta hogy milyen ételeket ehetek és miket nem. Ez érdekelne.

2015. okt. 16. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Disznóhús, marhahús, ezeket abszolút nem ajánlott enni, helyette csirke, pulykahús.
2015. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szamo77db ***** válasza:
A húsokat - amennyire csak tudod - kerüld. Nekem volt vesekövem, sikerült természetes úton megszabadulni tőle. Ez kórházban történt, mert olyan görcseim voltak, hogy nem bírtam otthon már. A követ laborban analizálták és kiderült, hogy húgysavkő. Ez az anyag a húsok bontásakor keletkezik a szervezetben és előfordulhat, hogy kővé áll össze a vesében. Amikor hazaengedtek, a főorvos azzal engedett el, hogy "attól a vasárnapi 1-2 szelet rántott hústól nem tiltom el, de nagyon vigyázzon a húsokkal". Szóval ezért mondom neked, hogy csökkentsd a húsfogyasztást. Fontos még a mozgás és a bőséges folyadék. Remélem, tudtam segíteni! Vigyázz magadra!
2015. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De azért nyilván felírt az orvos Milurit-ot, mint húgysav csökkentő gyógyszert. Én szedem tizenvalahány éve, olcsó és valóban a normál értékhatárokon belül tartja a húgysavat. Egyébként nem sok szerepe van az étkezésnek, különösen férfiaknál. Ugyanis a purinanyagcsere egyik lényeges szempontja, hogy a pusztuló vörösvérsejtekben levő nukleotidok lebontásának végterméke húgysav, azaz a húgysav folyamatosan keletkezik normál körülmények között. Férfiakban eleve magasabb a vörösvérsejt szám, ezért többnyire magasabb a vérben a húgysav koncentrációja is. A bőséges folyadék fogyasztás elvben segíthet az eltávolításban, de tudományos igényű felméréssel ezt még nem igazolták.
2015. okt. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha sok a húgysavad akkor a gyomorsavad is sok. Lúgosító ételeket egyél, meg kaja után egy kiskanál szódabikarbónát, az lúgosít rendesen. Fűszeres és édes ételeket, alkoholt kerülni kell meg mindenféle savas kaját.
2015. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!
2015. okt. 16. 17:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a normál értéknek több mint a kétszerese. Nekem purin szegény diétát tanácsoltak.

20L

2016. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A purinszegény diéta kb 10 százalékkal tudja csökkenteni a húgysavszintet, ettől még olyan köszvényrohamai lehetnek az embernek, hogy egy hétig alig bír lábra állni. Én nem akartam gyógyszert szedni, gondoltam legyen purinszegény diéta, hátha segít. A köszvényrohamok szaporodtak, két év után már csak kb két hónap telt el az utolsó kettő között. Akkor eldöntöttem, hogy lefogyok és fogytam kb 30 kilót, a húgysavszintem majdnem visszatért a referencia tartományba, köszvényroham kb másfél éve nem volt.
2016. aug. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!