Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, hogy legyen...

Mit tegyek, hogy legyen undorom meginni a tejet?

Figyelt kérdés
Nem eszem hst, nagyon kevés fegérjéhez jutok.Meg kálciums is kéne,szóval gondoltam jó lenne,ha tejet innék,de nem bírom meginni,annyira undorító az íze(erre most kérlek ne írjátok hogy nem is,mer' tök jó)és nem akarok mindig kakaót inni,mert így is vannak fölös kilóim az meg csak üres kelória lenne..SZóval?
2010. márc. 16. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Utálom a tejnek még a szagát is, nem nevetlek ki!
2010. márc. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
minden fajta tejet utálsz? úgy értem kipróbáltál több márkát és különböző zsírtartalmút is, szójatej, laktózmentest (tudja a nyavaja annyi fajta van)?
2010. márc. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vannak szívószálak, amelyek különböző ízesítéssel bírnak. A szívószál belsejében ízesített cukor van (pl. eper, csoki, vanília, karamell), és amikor szívod a tejet, az feloldja ezeket a kis bogyókat. De ha ez nem ízlik, akkor ihatsz kakaót (megfőzöd a sima, nem instant kakaót és összekevered tejjel), vagy tejeskávét. Én szoktam néha tenni a tejbe bolero port is, ez így elég bizarrnak hangzik, de szerintem finom. Mondjuk én csak ritkán iszom tejet, mert allergiás vagyok rá. Egyébként a tejnek elég magas a kalóriatartalma, szóval ha nem akarsz több kilót felszedni, akkor nem hiszem, hogy a tej a megoldás a fehérjeszükségleted fedezésére.
2010. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És azt még hozzátenném, hogy jobb lenne valami tehenésztől venni a tejet, mert a boltinak nem sok köze van a vitaminokhoz..
2010. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hát azért kevesebb a kalória benne mint a kakaóban:D

csak tudod, kálcium,meg stb...mert soha sem ittam meg a tejet..épp itt lenne az ideje,csak nem megy:S

2010. márc. 16. 16:59
 6/9 A kérdező kommentje:
de annak is rossz az íze! meg fehér, és büdös is:D:(
2010. márc. 16. 17:00
 7/9 anonim ***** válasza:
én nem erőltetném, ha nem szereted. a szervezet okos, tudja mire van szüksége, a te esetedben erre nem. a bolti tej pedig tényleg messze van a tejtől. szedj inkább vitaminokat, egyél olyat, amiben sok kálcium stb. van. fehérjepótlásra pl. tofu. én nagyon szeretem.
2010. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd, mert ha eredendően nem szeretted a tejet, nem is nagyon fogod... A nagyobb baj, hogy húst sem eszel. Az emberi szervezetnek szüksége van az állati fehérjékre (nem csak növényire), mert hiányában betegségeket kaphatsz. Azért nem eszel húst, mert vegetáriánus vagy, vagy attól is undorodsz? Szerintem előbb azt próbáld meg megszeretni (ha lemegy a torkodon a hal és/vagy a csirke, tehát a fehér-hús az már bőven elég). Ha minden kötél szakad, még mindig ott vannak az étrend-kiegészítő vitaminok (kalcium, magnézium), de ez sajnos önmagában nem elég.
2010. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

igyál helyette kálciumpezsgőtablettát.

vagy cukrozd mkeg a tejet. ettől gondolom frászt kapsz h az hízlal, akkor tegyél bele mézet,

2010. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!