Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennek az étrendnek milyen...

Ennek az étrendnek milyen hatása lesz az egészségemre?

Figyelt kérdés

Nem kell szakértőnek lennem ahhoz, hogy megállapítsam azt, hogy jelenleg egészségtelenül táplálkozom.


1.5 éve az alábbi étrend szerint táplálkozom:


Reggeli: 1 sajtos rúd + 1 csoki

Ebéd: 1 tál főtt tészta

Vacsora: 5-6 szendvics (vékonyra vágott szalámival) + 1 zacskó sós "rágcsálnivaló"


Emellett megiszom napi 5-6 adag kávét.


Nem sportolok.


Mostanában úgy érzem, hogy nem túl jó az egészségi állapotom. Néha úgy érzem, hogy teljesen elgyengülök, ilyenkor szorít a mellkasom és émelygek kissé de ez az érzés el szokott múlni kb. 30 másodperc alatt. Emellett időszakosan olyan érzésem van, mintha aranyerem lenne (végbél tájékától felfele intenzív, éles de hamar szűnő fájdalom - max. 1-2 másodperc).


Amúgy semmilyen egyéb panaszom nincsen. Ezeket a fentieket valószínűleg bemagyarázom magamnak és nincs összefüggésben a táplálkozásommal.


A kérdés: középtávon milyen eü következményei lehetnek ennek a táplálkozási módnak ha egyáltalán van ilyen negatív hatás (1.5 év alatt semmi rendelleneset nem éreztem).


25/F


2015. okt. 19. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:

De mindennap ezt eszed? Mindig tészta az ebéded?

Ezek szerintem semmi húst és zöldséget nem eszel? Ez elég egyhangú.

Ha mindennap van csoki és sós rágcsa, akkor az nagyon sok. A tészta és kenyérféle is sok.

Nem vagy túlsúlyos? Szív- és érrendszeri gondok, cukorbetegség kockázata nő. Ha túlsúlyos vagy, akkor a mozgásszervi is.

Egyél változatosabban. Nem kell bonyolult dolgokra gondolni. Pl. tojásrántotta vagy másképp elkészítve tojás. Hagyd el a sok nasit és a sok kávét.

Ebédre egyél mindig mást, változatosan, leves, főzelék, hús, zöldség, saláta.

Nekem vacsira nagyon soknak tűnik az 5-6 szendvics. Az legyen 2.

2015. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rossz hatása lesz. Ebédre kellene húst enned. Gyümölcsből napi 3 db-ot. A vacsorához zöldségfélét fogyassz!
2015. okt. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos. 180 cm magas vagyok és 63 kg.
2015. okt. 20. 04:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Jesszus, az nagyon kevés!
2015. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Annyira nem jesszus, a párom 35éves, enyhe fizikai munkát végző férfi, 176/63, tökéletes a súlya, akadnak apró zsírpárnácskái, de azok jól néznek ki, izma is van, amennyit hozott az élet, a válla sem keskeny. A kérdező akár roppant csinos is lehet, persze a megfelelő férfikinézet erősen ízlésfüggő is :D


Meg nem mondom, hoigy mi hiányzik eme nekem elég sivárnak tűnő étrendből, a fehérje valószínűleg nem elég, s ásványi anyagok és vitaminok terén is tuti van gond, de részleteket nem tudok mondani. Főleg, hogy nem is világos, mit és mennyit eszel, kérdező. A sós rágcsa sokféle lehet, zacskóból is van 1 kilós... Ha olajos mag, azokban akadnak ásványi anyagok is rendesen, a felszívódással elvileg lehet gond a magas fitáttartalom miatt...

A zöldséget eléggé hiányolom. Nem kötelező, de átkozottul nehéz nélküle, azt hiszem.

A helyedben szednék valami jó multivitamint (nem értek hozzá, én nem szedek szinte soha semmit) s megnézném a táplálékom magnéziumtartalmát, mivel az nagyon fontos és nem annyira nehéz hiányt összeszedni belőle nem nagyon változatos táplálkozás mellett.

De persze inkább étrendet váltanék. Zöldség, tojás, hús, ezek értelmesebb ételek, mint a tészta.

2015. okt. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A kérdező akár roppant csinos is lehet,"


A kérdező úgy néz ki, hogy többször mondták már az ismerőseim, hogy biztosan ez az utolsó évem az életemből :D

2015. okt. 20. 18:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a negatív rekordomat idén nyáron értem el, amikor elutaztam egy hétre külföldre. Megmértem magam és akkor voltam a 180 cm-hez 59 kg.
2015. okt. 20. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor valamit egyértelműen rosszul csinálsz. Mondjuk nem csoda, az étrended és a gyengeségek is arra utalnak.


Egyébként eszel eleget? Elég gond, ha nem megfelelően, de a mennyiség is alapvetően fontos, az ember tipikusan gyönge, ha túl keveset eszik. Bár annyira nem eszel keveset, csak szánalmasan gabonásat, inkább a normál tápanyagok hiányoznak.


Miért nem próbálsz meg rendesen enni? Durván sokat jelent egészség és közérzet szempontjából, amiben nincs is semmi meglepő.

2015. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!