Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normális a változó éhség?

Normális a változó éhség?

Figyelt kérdés

Üdv, azt szeretném megkérdezni, hogy normális, ha az éhségem néha erősebb, néha gyengébb?


Van, hogy nem eszem mondjuk reggel óta semmit, estére viszont nem leszek éhes. De van, hogy eszem valamit, rá két órára meg már szinte mar a gyomorsav.

Van amikor csak tudom, hogy éhes vagyok, nincs igazán fizikai érzés, de van, hogy görcs öl a hasam az éhségtől.

Ez mennyire nonormális?

Kb ugyan akkor eszem minden nap, éhségtől függően előbb, vagy később ebédelek, max egy óra eltérés. Minden nap nagyjából ugyan annyi kalóriát égetek ( bár nem számolom és nem is értek hozzá) tehát nagyjából nincs eltérés ezekben, az ehsegemben mégis van.

6után soha nem eszem, mert tudom, ha alvás előtt eszem este rosszul leszek. Általában vas gyomrom van, ezért sem értem.

Van, hogy a mamaró, görcsölő érzés elmúlik egy pár óra után, tehát nem valószínű, hogy gyomorsav.

Ez este, vagy egyetemi eelőadások alatt nagyon zavaró tud lenni. Más is van így vele? Vagy csak nekem bolond a hasam?



2015. nov. 8. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A változó éhség szerintem normális, nekem sosem volt kiszámítható s volt évi pár nap, amikor nem tudtam jóllakni, márpedig én elég sokat tudok enni... Pár évente pedig volt egy spontán böjtnapom, amikor nem voltam éhes egész nap. Szerintem a testem tudja, mit csinál.


A görcs viszont nem normális, de persze nem tudhatom, miért van ez nálad, ki kellene vizsgálni.

Szerintem az embernek nem görcsöl a hasa az éhségtől, csak érzi, hogy éhes, elgyengül, korog a gyomra, ennyi.

2015. nov. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem is görcs, inkább csak rosszul leszek...


Amikor olyan éhes az ember, hogy rosszul lesz :/

2015. nov. 9. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Az sem normális. Az a természetes, hogy ha sokáig nem eszel, akkor elgyengülsz, ez elég tipikus. Vagy ha hirtelen erős éhséged lesz. De ha már fáj és rosszul leszel tőle, az már erős.
2015. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem, a fájdalmat javítanám, mert nem igazán fájdalom, csak nem tudom leírni.

A rosszulléthez van a legközelebb, de nem teljesen az.

2015. nov. 9. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!