Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékony testalkat mellett hogy...

Vékony testalkat mellett hogy diétázzon az ember ha inzulinrezisztenciája van? Nem akarok elfogyni

Figyelt kérdés
ir, inzulinrezisztencia

2015. nov. 23. 14:54
 1/2 Szintiszoli123 ***** válasza:

Zsírra kell alapozni az energiabevitelt, nem CH-ra.

Mellette sok alacsony CH tartalmú zöldség és kellő mennyiségű fehérje (ami lehetőleg nem tejtermék).

2015. nov. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hóó, én is így indultam, nem számolgattma a kalóriát,mert nem kellett és zsíralapú és fehérjealapú ételeket ettem, ráadásul én vegetáriánus is vagyok, így főleg sajtot és magvakat ettem meg persze sok zöldség, néhány csökkentett szénhidráttartalmú kenyér, de inkább napi 1 szelet teljes kiőrlésű rozskenyér, az a csomagolt, az a legjobb... Aztán egyszer csak felborult a diétám, folyton éhes vagyok, az eredményeim rosszak, és egy hónap alatt 5-6 kilót felszedtem.. Fél év alatt 10 kiló összesen. Az első 5 rám fért, 175 centi és 51 kiló voltam... most mértem, 63 (mondjuk ez telehas+ruha, majd reggel is ráállok). Az sok. AMúgy nem ,de az alkatomhoz igen. Alkatfüggő. Édesanyám, nagymamám is ilyen alkat volt. Szóval ha egyet ajánlhatok: tartsd be a diétát szigorúan, egészséges zsíroktól és fehérjétkől nem fogsz se fogyni se hízni csak pont amennyit kell, a szénihdráttól viszont ha inzulinrezisztenciád van, hízni fogsz, amióta én nem tartom a diétát azóta híztam rengeteget! És ördögi kör! folyton éhes vagyok! Egyél húst, sajtot, túrót, olajos magvakat, almát, grapefruitot, fehéjat, gyömbért, ezek jót tesznek! ZÖldségeket, sokat! Szezámmag, avokádó, lenmag, mindenféle hasonló laktat és alig van benne ch. (az avokádóban van egyben 20g de laktat is eléggé és belefér!:) ) hajráhajrá! Ja, és napi 200 g-ig elmehetsz ha fizikai munkát végzel vagy sokat edzel, vagy sok szellemi munkát végzel, igen, az agy is zabálja a szénhidrátokat! De ha tudod tartsd a 160g -ot, vagy amennyi elő lett írva! ne ess az én hibámba! és ha azt érzed nem elég, sürgősen konzultálj a dokival, én itt rontottam el, hogy vártam 1 hónapot a vizsgálatig nem szóltam neki hogy kevésnek érzem mi legyen, magamtól emelgettem 200 g ch fölé is az adagot, aztán jöttek a falási rohamok, aztán már a cukrot nyomtam magamba...
2015. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!