Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az ilyen rossz emésztésre mit...

Az ilyen rossz emésztésre mit ajánlotok gyógyszeren kívül?

Figyelt kérdés

Elég gáz az emésztésem. Mostanában elértem azt, hogy 2 vagy 3 naponta tudjak székelni. Próbálok normálisan étkezni, már amennyire tudok. Régen sajnos az édesanyámat nem nagyon érdekelte, hogy világon vagyok, és csinált egy napra sok-sok szendvicset, és azzal kellett jóllaknom. Néha volt meleg kaja is, de kb. 10 féle kaját váltogatott, nem igazán volt egészséges, inkább ilyen gyors vagy kevés törődést igénylő kajákat csinált..na mindegy, szóval amíg nem a saját lábamon éltem, addig sajnos így voltam kénytelen étkezni..tönkre is ment az egész emésztésem, heti 1 vagy 10naponta 1 alkalommal székeltem.


Mostanában még ezek a problémák állnak fent: Ha magvakat eszem (dió,mogyoró,kesudió,mandula,makuka) az nagyon jót tesz az emésztésemnek, viszont a székletem tele van ezekkel. Mármint hogy nem emészti meg, mindig azt hiszem, hogy ..gilisztás vagyok, de ugye ezek csak a magvak. Pl. tegnap is ettem fél zacskóval a kesudióból, meg tegnap előtt is, és a mai székletemben egyből meglátszódnak a darabok.


Ezen felül van aranyerem, viszont nekem nem a székelés utáni törléskor, a papíron van vér, hanem belekeveredve a székletembe, nyálkás, szét tudom kenni, ilyen bordós vér...és ez elég sokszor van.

Nagyon nem vizsgálgattak, vérvételen voltam, hasi ultrahangon, és megvizsgálták az aranyeremet, kaptam kenőcsöt rá, mert gyulladás volt, és azzal kell kenegetni belül (elég undi benyúlni:D), meg az étkezésre kell figyelni.

Viszont nem tudom, mennyire normális ez, hogy néha véres, és hogy nem mindig emészt normálisan. Sőt, ha nagyon zsírosan étkezem, akkor szabályosan zsírdarabok vannak a székletemben, vagy genny...ezt sem tudom, mi lehet, elég félelmetes, de az orvosok erre csak legyintenek.


Valaki ötletek? Gyógyszert nem akarok szedni, mert azt sem akarom, hogy ehhez hozzá szokjon a gyomrom..akkor meg majd fekélyem lesz..ja, amúgy néha savas is vagyok, bár amióta nem szedek savcsökkentőt, nincs annyi savam...(érdekes)


2015. nov. 24. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Összes panaszod?
2015. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyél mogyoróvajat, minimum 90% mogyorótartalmút. Meg sok zöldséget.
2015. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
De akár ételintolerancia is lehet, ezt ki kéne vizsgáltatni. Vagy végigpróbálni néhány eliminációs diétát.
2015. nov. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát régebben minden egyes étkezés után erős hányingerem volt, mindegy volt, hogy mit eszek, és lassan vagy gyorsan.

Emellett a savprobléma miatt a nyelőcsövem gyulladásban volt. Meg mint írtam, székrekedés volt, akár 10napig is..ja, igen, hajnalban mindig felkeltem éhségre kb. 4 fele (olyan 10-11körül alszok el, és 6kor kelek), és nem tudtam visszaaludni, emiatt igen fáradt voltam egész nap. Ha pedig éhes voltam, akkor annyira, hogy egy szekérnyi kaját meg tudtam volna enni, de valójában a tányéron lévő étel 1/3-át ettem meg. Most már okosabban szedek, étteremben mondjuk így is meghagyom. Inkább napi 6x eszek, kisebb adagokat. Így a savam is megvan magának:)


Én úgy szoktam étkezni, hogy hétfőnként zöldség/gyümölcs napot tartok, a többi napokon normálisan étkezem, de reggelente szoktam gyümivel indítani a napot (pl ma körtével), és a héten azért eszek változóan zöldség-gyümölcsöt.

Ami minden héten terítékre kerül: Alma, banán, ananász, citrom (ezt inkább teába), vörös/lilahagyma, fokhagyma, jégsaláta, uborka, paradicsom, paprika.

Ezeket minden héten veszem, de az idénygyümölcsöket is fogyasztom, csak ugye azt mindig máskor. Emellett szoktam különlegesebbeket is venni (mármint inkább úgy mondom, hogy drágábbak) ananász, avokádó, édesburgonya (imádom mindenhogy), stb, azért ezekből is van választék.

Hát, ami az étkezésemet illeti, nem teljesen egészséges, mert azért ha barátom kint csinál vaddisznópörköltet, akkor nem tudok nemet mondani, de általában csirkéből csinálom az ételeket, vagy pulykából. Sertést nem igazán eszek, mert nem kedvelem annyira, csak a házi szalonna/kolbász amit eszek ezekből és a tarja:D

Bárány és marha kb. 2hetente 1x van, változatosan elkészítve.

Általában krumpli a köret, vagy rizs. De szokott lenni tészta is.

Ma például sügér lesz vacsorára, serpenyőben vajon pirítva, hozzá köretnek saláta(csak egyszerű, paprika, paradicsom, hagyma, jégsali,ubi), köretnek még nem találtam ki, hogy krumpli vagy rizs legyen.


Igazából én csak attól paráztam be, hogy néha ilyen érdekes a székletem.

Amúgy kaptam rá parazitaölőt is, de nem változott semmi, úgyhogy azt kizártuk.

2015. nov. 24. 14:38
 5/5 anonim válasza:
Az ételintoleranciát tényleg ki kéne vizsgáltatni.
2015. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!