Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az ember leginkább zsíros...

Ha az ember leginkább zsíros kenyéren él (+ valami zöldség), annak van valami rossz hatása hosszútávon?

Figyelt kérdés

2015. okt. 16. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fehérjehiány, esetleg rostok és vitaminok hiánya is, ha kevés a zöldség.
2015. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vitamin, és ásványi anyag hiány. Ha van lehetőség, (gondolom az anyagiak nem nagyon engedik, ezért írtam a "lehetőséget") legalább ritkán egy kis vitamin tabletta nem árt.
2015. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a zsíros kenyér egészséges, jó epeürítő, de ha valakinek nem termelődik rendesen az epéje akkor már problémás.

A Richard Bittner svédkeserűnek kiváló epekiválasztást fokozó hatása van, étkezés után egy kicsit el kell belőle fogyasztani, én 15-20 ml-t iszok belőle egy étkezés után kb egy kupica

2015. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ja és ha gyomorkeserűt fogyasztasz nem kell aggódnod a koleszterin miatt se, mert a koleszterin kb 90% a epévé válik(normál esetben ha jó az emésztésed) és eltávozik.
2015. okt. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs benne megfelelő mennyiségű és minőségű fehérje, ez biztos. Azon már lehet vitatkozni, hogy mennyire egészségtelen a telített zsír, és vele együtt jelentős mennyiségű, gyors felszívódású szénhidrát fogyasztása. Elvileg tuti recept a cukorbetegségre.

Szóval igen, van rossz hatása bőven.

2015. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.


Én el se gondolkodom rajta, durva fehérjehiány, izombontás, halál, ez nekem bőven elég, az egyéb hiányoktól függetlenül is.

Zsírban sült tojás és zöldség, na ez már sokkal jobb lenne, de pl. kálcium- és magnéziumhiányt így is könnyű összeszedni.

2015. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nagyszüleink is telített zsírsavakat és fehér kenyeret ettek ettek, láttátok volna a dédimamámat, hogy ő miket evett, bezzeg ő végelgyengülésben halt meg nem volt semmi problémája.Úgy ette a vöröshagymát(zsíroskenyérrel) mint az almát, sok sót szórt bele abba a hagymába(bevagdosta késsel). Mondták is neki szívinfarktust fogsz kapni meg minden. Dehát nem, ő még egészséges, volt. De neki kőkemény gyomra is volt az biztos.

Régebben a gyorsan felszívódó szénhidrátok is egészségesek voltak meg a zsírok is, ma már azért egészségtelenek mert minden hülyeséget beletesznek, az se biztos hogy a kenyér "látott" e már búzát.

2015. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
de azért fehérjét enni kell, pl tojás az jó
2015. okt. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hogy mennyire egészséges a zsír az attól függ hogy honnan veszed. Ha házi az a legjobb, a többi nem ér semmit
2015. okt. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van igen rossz hatása. Húsra, tejre, és főzelékfélére is szükség van, valamint gyümölcsre. Fehérje, vitamin, ásványi anyag hiány lép fel.
2015. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!