Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit (t) egyek, hogy ne legyek...

Mit (t) egyek, hogy ne legyek elhízott?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 26 éves férfi vagyok. Tavaly szeptemberben leszoktam a dohányzásról, azóta 76 kg-ról 82 kg-ra híztam, és megnőtt a pocakom is. Fizikai munkát végzek.

Nem eszek túl sokat, de keveset sem. Reggelizni nem szoktam, bár mostanában munkahelyre menet egy almát elrágcsálok, mert van, hogy hajnali 4-kor arra ébredek, hogy iszonyatosan korog a gyomrom.

Munkahelyen a mindennapi alaptízóraim 5-6 virsli kenyérrel (barna vagy teljes kiőrlésű), esetleg ha nincs itthon virsli, főtt tojás.

Aztán sokszor becsúszik a cégnél 1-2 csoki, croissant, ropi, mert tízórai előtt vagy után néhány órával már teljesen üresnek érzem a gyomrom.

Aztán meló után idehaza eszek ebédet, átlagos mennyiségű leves + második.

A délután folyamán van, hogy eszek 1-2 szelet margarinos kenyeret egy kis párizsival, néha ez a vacsorám is egyben, olykor este 10-11 körül megint eszek, ha mást nem, egy almát. Sajnos, ennyi ételre szükségem van, különben korog a gyomrom, és még így sem szoktam teleenni magam, csak annyira, hogy ne legyek farkaséhes.

Hogy változtassak az étrendemen, hogy ne hízzak tovább, és milyen itthon végezhető edzésformát tudnátok ajánlani, amivel javíthatok a formámon?

Köszi :)


2015. dec. 4. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg valamilyen táplálkozásszakértőt. [link]
2015. dec. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ok, én is gondoltam erre, személyesen szeretnék majd beszélni eggyel. Valamilyen gyorstippje nincs valakinek? Milyen egészséges ételeket lehet enni itthon, vinni munkába?

Egyik barátom a fegyencedzést javasolja, érdemes belekezdeni?

2015. dec. 4. 11:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz a fegyencedzés, bár nem tudom, a munkád mellett milyen mozgást érdemes végezned... Viszont attól nem fogsz fogyni, hisz rövid ideig tart, nem sok kalóriát éget.

De kalóriaigényed úgysem lehet kicsi, inkább az étrendeden kellene változtatni, eleve nem az igazi.

Sok kenyeret eszel szerintem. Nem is tudom, kellőképpen laktat-e. A margarin és a parízer is elég hervasztó dolog, sokszor a virsli is, minőség kérdése, nagyon nem egyformák. Az én párom is fizikai munkát végez, sok energiát igényel, nagyon csórók vagyunk, de azért egész jókat eszik. Szezonális zöldséget, finom házi tojást, kókuszzsírt, rizst, olajos magvakat. A rizs inkább olcsó, mint hű de remek, de sok baj nincs vele, olcsó energiának megteszi azok számára, akit nem zavar az inzulinemelő gyors szénhidrát. Plusz rengeteg gyümölcsöt és édességet is eszik, de jóféléket, rizs, tojás, olajos mag jelenik meg bennük, pont mint a többi étele esetében. De neki mindegy, mit eszik, csak ne legyen túl sok. Van, akinek már sokat számít az étrend, mert nem laktatja akármi.


Érdekes, hogy nem leszek farkaséhes az almától, mint mi, de hát sokfélék vagyunk.


Van, akinek bejön a zabkása. A páromnak, akinek ugye mindegy, csokiszószos kókuszos süti vagy rántotta rizzsel, egyik kedvenc munkába vivős étele (csak reggelizik ott) a zabkása. Szép nagy adag, kókusszal, gyümölccsel. Sokaknak valamiért extra laktató a rosttartalma miatt. De térfogata is rendesen van, akárcsak a főtt rizsnek, máshogy érződik, mint a kenyér...

2015. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!