Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyyek, ha folyamatosan...

Christine00 kérdése:

Mit tegyyek, ha folyamatosan jönnek fel a kilók? A fogyás kínszenvedés, és rendszerint pár hétig tart, majd visszaugranak a kilók. Velem van baj? Mit tudnék tenni? Valakinek valami biztos segítsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 19/L vagyok. 1.5 éve költöztem el a szüleimtől, ami után megváltozott az életem. Akkoriba mindig azt kellett ennem, ami éppen volt. Nem vàlogathattam, meg kellett minden fèle egészségeset ennem

Mióta külön lakom, magamra főzök, de sajnos sok esetben zacskós vagy rendelt kajákhoz folyamodok. Nem helyes dolog az állandó lisztes, és mű tésztás kaja, de mindig a gyorsaságra törekedek, hogy minél hamarabb végezzek. 2014 decemberében kórházba kerültem egy betegség miatt, ami után 60 kilóta fogytam. 2015 márciusra 64 voltam. Ennek örültem is. Aztán mióta nincs iskola, nincs sport, tesi óra, azóta tapadnak ràm a kilok. Mit tehetnék, hogy lefogyhassak. Nem vagyok kitartó, de szeretnék változtatni mert az egészsègem fontosabb. Mára elértem a 77-78 kilót. Nem látványos szerencsére, de egyre gyakrabban elkap a sírás, mert nem tudom most màr még úgyse elfogadni magam.

Pàrom, akivel élek, 26 éves, ő mindenben elfogad, így is tetszek neki, de ő is azt szeretné, ha én mindenben tökéletesnek érezhessem magam.

Rövid vörös hajam van, ami méginkább kiemeli a duciságom. Bevállt tippekre van szükségem. Segítsetek kérlek!!!!


2015. dec. 19. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

És most mire vársz...?

Leírtad, hogy nem mozogsz és szemét kajákat eszel. Vagy erőt veszel magadon és változtatsz az életmódodon, vagy maradsz így és felszedsz még jó sok zsírt.

Helyetted nem változtathatunk, azt neked kell akarni. De sírással biztos nem jutsz előrébb.

2015. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rndszeres mozgás és legalább a műkajákat hagyd el először. Nyilván az egész táplálkozást nehéz egyik napról a másikra megváltoztatni de először azt hagyd el. Illetve én azt vettem észre, hogy a "mit iszol" kérdés legalább ugyanolyan fontos, mint az, hogy mit eszel. A coca cola papírján sincs véletlenül villa meg kés meg tányér szimbólum vagy nem is emlékszem rá, hogy mi. Rengeteg kalória és teljesen feleslegesen..
2015. dec. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kóla ès ilyenek havi egyszeri rendszerességgel. Volt mikor 3 hètig tornáztam. Minden nap, 30'percet. Egészségesen próbáltam enni. Heti egyszeri édesség. Lement 1.5 kiló. De vissza is ugrott...

Első kommentelő, köszi a válaszod, nekem lelki gondjaim is vannak ami miatt az evésbe láttam az örömet.. De kezdenem kell magammal valakit. Nem akarok meghízni!!

2015. dec. 19. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Amíg kampányszerűen élsz normálisan, addig vissza is fognak jönni a kilók. Leadhatsz akárhány kilót, ha visszatérsz a rossz életmódra, mind visszajön. Amit először elhízol, attól sokadszor is el fogsz. Normális életmód kell, sport, és egészséges táplálkozás. Az életben semmi sincs ingyen, a szépségért is meg kell dolgozni.
2015. dec. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy mindenért küzdenem kell. Csak ilyenkor jó lenne ha a családom is mellettem lenne. Nem nézek ki annyinak amennyi valójában vagyok. Sport sajnos nagyon nehéz nekem. Suliban is fulladtam a nagyobb futások utám. Kétszer voltam vizsgálato. Asztmám nincsen, hanem más bajom lehet állítólag..... Házi itthoni tornákat tudok csak csinálni, seta,

Biciklizés. Màs nem nagyon... Ha ez is megteszi, akkor neki kezdek először a kevesebb étkezéshez, a kevesebb nem főzött kajához. Aztán többet is iszok a mostani 1.5 literem mellett. Sok gyümi amit szeretek. A karácsonyi menübe pedig beleviszem a zöldséges menüket...



Akkot konkrét étrendet kell változtatnom?

2015. dec. 20. 09:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi köze ehhez a családodnak? Azt írtad, már nem élsz velük. Szánd rá az időt, főzz magadra és mozogj valamit rendszeresen. Ehhez nem kell senki más, csak Te.

A gyümivel azért óvatosan, mert sok cukrot lehet vele bevinni. A tuti az, ha számolod a makrókat (fehérje, szénhidrát, zsír). De sokat elérhetsz azzal, ha csak minőségi kaját eszel. Az jó, ha sokat iszol, de ne gyümölcslé vagy üdítő legyen, csak víz, esetleg cukrozatlan tea.

Fulladás alatt azt értjük, hogy nem kapsz levegőt, vagy csak légszomjad van? Mert utóbbi lehet simán edzetlenség is. Régen nem tudtam 200m-t lefutni, idén pedig már volt, hogy lefutottam 3-4 km-t, és ehhez nem is kellett rengeteget edzenem rá. Sétával egyébként lehet fogyni, csak folyamatosan, tempósan, és sokáig kell csinálni. Heti 4-5 egy órás, tempós séta csodákra képes.

2015. dec. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet

Hàt erős fulladásom van. Nem légszomj . Próbálok minél több mindent kipróbálni. Az építő kritikákat elfogadom.

2015. dec. 20. 10:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincsenek egészségtelen kaják, csak egészségtelen mennyiségek.

Hagyd ki az ebédet. Garantáltan fogyni fogsz.

2015. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fő kulcs a fogyáshoz szerintem a mozgás. Minden nap szánj 30 percet tornára vagy sétára, hétvégente pedig a pároddal menj túrázni, úszni. És persze az étkezés is fontos. Egyél teljes kiőrlésű tésztát és kenyeret, zöldséget, gyümölcsöt és fogyassz sok folyadékot(zöld teát, gyógy-,csipkepogyóteát, vizet, házi narancslevet).
2015. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy próbálkozz a futással. Először mondjuk csak 2 perc kocogás 5 perc séta és ez a sorozat 2-3x, majd ahogy erősödsz növelheted a futás mennyiségét.
2015. dec. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!