Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A bulémia betegségnek mennyi...

A bulémia betegségnek mennyi idő kell hogy az ember kórházba kerüljön illetve meghaljon?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 17:27
1 2
 11/18 anonim válasza:

Itt egy link a bulímiáról: [link]


Itt pedig a gyógymódokat is megemlítik: [link]


Szerintem fontos, hogy ezt megbeszéljétek és elinduljon a gyógyulás irányába, pláne, ha hánytatást használ, mert annak lehetnek nagyon rossz következményei. Nem kell félni, meghalásról nincs szó, de mindenképp súlyos károkat okozhat magában vele.

2010. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Bármelyik percben meghalhat. Bár ha belegondolsz, te is. (Rádzuhan egy repülő, stb...) Na de komolyra fordítva a szót, a bulimia azon okokból rossz dolog, hogy tönkreteszi az egész emésztőrendszert (fogakat, mindent beleértve), és hányáskor bármikor megpattanhat egy ér az agyában, vagy szívinfarktust is kaphat az erőlködés miatt. Ha hashajtózza is magát, akkor pedig még könnyebben is kiszárad. A gyógyszerek a máját is tönkretehetik, rákos is lehet a későbbiekben.

Nem mondanám, hogy nem olyan veszélyes, mint az anorexia...

2010. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

18:12

Az anorexiások is hánytathatják magukat, mivelhogy rettegnek attól, hogy tovább híznak vagy meghíznak, így akár ha csak napi 1 almát esznek meg még attól is megpróbálnak megszabadulni. Olyanról is halottam aki megevett egy almát és mivelhogy szerette volna, hogy gyorsabban megeméssze ráivott citrom levelet, de meglátta , hogy mennyi kalória van a citromlében és fogta kihányta inkább. De ha felmész egy Pro-Ana oldalra akkor ott is rengetegszer találkozni, azzal, hogy hánytatják magukat (bár sztem ez csak divat, összetartozás érzés, ostobaság). Az igazi anorexiás nem érzékeli, hogy mit tesz magával, csak mindenképp meg akar szabadulni minden olyan kalóriától ami esetleg hízást okozhat szerinte.

2010. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

18:20

Én csak azért írtanm, hogy szerintem kevésbé veszélyesebb, mert egy anorexiás amikor alig vesz magához táplálékot az rengeteg kárt tehet. A bulímiás vesz. A súlyosság sztem attól függ, hogy milyen purgálási módot választ. Én körülbelül 4-5 évig voltam bulímiás és nekem a ideiglenes koplalás és a nagyon intenzív mozgás váltakozott a hirtelen zabálásokkal. Ma már valamennyire kilábaltam és ez így nem okozott nagy károkat, de a hánytatás az súlyosabb sokkal. Az sztem okozhat.

2010. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pszichológusnő azt mondta, hogy ha már valaki hánytatja magát az már inkább bulimia , és örüljek neki, hogy anorexiám van, mert az kevésbé káros :S Na mind1 minden nap tanul az ember :D A kérdező testvérének meg pszichológus, mert a szervezetet tönkretenni nem játék!
2010. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen mindenkinek a levelet!!!

:)

Nagyon rendesek vagytok :)

2010. márc. 24. 20:47
 17/18 anonim ***** válasza:

BULIMIA.

attól függ hányszor hánytatja magát az illető egy nap, milyen eszközzel, mennyit eszik.

2010. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
kórházba akkor kerül, ha annyira lefogy, mert nem tud benntartani semmit. én egy éve vagyok bulimiás és volt egy pont, amikor majdnem bekerültem. 44 kiló és 147 centi voltam, jártam pszichológushoz, az elkezdett segíteni, de még nem gyógyultam meg teljesen, de sikerült kicsit felszedni. muszáj elmennie orvoshoz. ez nem mulik el magától és iszonyú veszélyes. a hányással nem csak a táplálék távozik, hanem minden ásványi anyag, só és értékes dolog. van aki belehal. nem gyakori, de ha tul sokáig van és nagyon gyakori, akkor az már komoly bajokhoz vezethet. ha a szervezet elkezdi lebontani magát, akkor van, hogy már nem lehet visszafordítani. muszáj beszélned vele!!!
2010. márc. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!