Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hiába fogyókúrázok, hiába...

Hiába fogyókúrázok, hiába sportolok olyan hordó hasam van mint az állat! Még a bordáim is kilátszanak. Fel van fújódva a belem?

Figyelt kérdés

Voltam már hasi ultrahang vizsgálaton, az sem mutatott ki semmit. alig van hurka a hasamon, elkezdtem sportolni és még a hasizom is kikörvonalazódik, ha nyújtózkodok kilátszik a bordám. de olyan baromi nagy hasam van. az ilyen "lapos has" reklámok azok eséjtelenek bármilyen sportal vagy fogyókúrával ... szerintem a beleimmel van valami. de az orvosok szerint is makk egészséges vagyok, holott az emésztésem elég rossz, rendszertelen a vécére rohangálás, néha túl gyakori néha túl ritka, és a halmazálapot is már volt mindenféle.


valami tisztítókúrákra vadászok interneten.



2015. dec. 29. 03:40
 1/6 Duenna ***** válasza:
100%
A hasizmaid gyengék, ezeket kellene erősíteni. Mivel a hasizmod gyenge, ezért a belek előre esnek, ezért dudorodik ki tőle a hasad. A youtube-on sokféle hasizomerősítő gyakorlat van, próbáld meg azokat végigcsinálni.
2015. dec. 29. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamilyen emésztési zavarod van (te is írod, hogy gondod van)

Első körben én kiiktatnám az étrendemből a tejes ételeket: sajt, joghurt, túró és minden, ami egy kicsit is tartalmaz, legyen tiltott kb 2 héten át. Addigra észre fogod venni, hogy jó-e, jobb-e a helyzet. Ha nem változik semmi, akkor próbáld elkerülni a glutén tartalmú ételeket a következő kb 2 hétig. És így tovább, meg fogod érezni, melyik az a fajta étel, amit nem szeret a gyomrod (és meg fog oldódni a kérdés)

Vigyázz, tejet több minden tartalmaz, mint gondolnád: pl. a kifli-zsemle-kalács is tartalmazhat, sütemények, meg a csokoládé tuti, még a keserű csoki is, stb.

2015. dec. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szintis Zoli ***** válasza:
100%

Előttem jól mondják: glutén és/vagy laktózérzékenység vizsgálata, plusz:

https://www.youtube.com/watch?v=qDSj51CpPjM

2015. dec. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jól hangzik az amit a videóban mondanak...


Futni kéne, de olyan környéken lakom ahol nem szivesen teszem ki a lábam az utszára, a futópad kicsit drága, de majd ránézek. Vidéki vagyok, szóval egyéb direkt sportolási helyszín nem igazán van a közelben.


Ami a fogyókúrákat diétákat illeti hüüllyeség ! még jobban gajra vágja a belső szerveket. maradandó változást nem okoz, csak jojózik az ember sjúja tőle, és a visszahízás mindig gyorsabb mint a lefogyás. jah és fele annyit sem eszek mint egy átlag ember.


szóval kizárásos alapon marad a sport, meg maximum interneten vadászok pár "csodaszer" után, amik a legolcsóbbak is kb 15.000 ft-osak.

2015. dec. 30. 18:56
 5/6 Szintis Zoli ***** válasza:

"Futni kéne, de olyan környéken lakom ahol nem szivesen teszem ki a lábam az utszára" - ez direkt jó. Gyorsabban fogsz futni, hiszen lesz motiváció :)


"Vidéki vagyok, szóval egyéb direkt sportolási helyszín nem igazán van a közelben. " - én is vidéki vagyok. Van itthon egy szobabiciklim. Plusz átalakítottam egy 14 funkciós edzőpadot, amit használtan 30.000-ért megszerzel. Vettem hozzá súlyokat. De a fogyáshoz ez sem kell. Futás, kerékpár vagy szobabicikli. 4 üetemű fekvőtűmasz, fekvőtámasz, húzódzkodás, két kézi súlyzó, hogy vállra is tudj edzeni. Ennyi kell.


"Ami a fogyókúrákat diétákat illeti hüüllyeség ! még jobban gajra vágja a belső szerveket. maradandó változást nem okoz," - attól függ, neked mi a diéta. Én csak egy fogyókúrát ismerek: a CH illetve zsír mennyiségét annyira visszavenni, hogy heti 0,5 kg-ot csökkenjen a súlyod. Mellette súlyzós edzés, hogy ne épüljön le az izomzat és 2 g/ttgk fehérjebevitel, szintén az izmok megtartása miatt. És inkább a mozgás mennyiségét növelni, mint hogy a kaja napi bevitelét kelljen a BMR alá engedni.


"csak jojózik az ember sjúja tőle, és a visszahízás mindig gyorsabb mint a lefogyás." - ez csak önkontroll és kivitelezés kérdése. Életmódváltás kell, nem fogyókúra.


"jah és fele annyit sem eszek mint egy átlag ember. " - ez valszeg azért van, mert belassítottad az anyagcseréd.


"szóval kizárásos alapon marad a sport," - a sport maradjon, de nem azért mert a kaja nem számít.


"meg maximum interneten vadászok pár "csodaszer" után, amik a legolcsóbbak is kb 15.000 ft-osak." - ezeknek semmi értelme. A csodaszerek szerepe a fogyásban kb. 5-10%, míg a kaja és edzés vagyis az életmód 90-95%. Viszont ha a kaja és a sport nincs rendben, akkor a csodaszer nem működik.

2015. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szintis Zoli ***** válasza:

"valami tisztítókúrákra vadászok interneten." a tested folyamatosan méregtelenít és fenntartja a homeosztázist, hiszen ez a dolga. Persze csak akkor, ha az életmódod ezt lehetővé teszi számára.

Itt sem a kúra a megoldás, hanem a folyamatos jólét. Ettől persze még külön jót tehet egy-egy "böjt", amikor rövid időre tehermentesíted a méregkiválasztó szerveket, de a "csodát" ekkor sem alkalmi kúráktól, hanem folyamattól kell várni.

2015. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!