Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Én 13 éves lány vagyok,...

NLilkóó kérdése:

Én 13 éves lány vagyok, kb.160 cm, és 68 kg. Ez mennyire számít túlsúlynak, és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Valóban túlsúlyos vagy, de nem vészes.

Itt tudod ellenőrizni: [link]

Az ideális súlyod 55-56kg lenne, a kívánatos 47-64 kg

Egyél kevesebb tésztát, kenyeret,édességet, több gyümölcsöt, zöldséget és mozogj többet. Ha sokszor eszel keveset kevésbé leszel éhes. Szerintem, ne fogj semmilyen drasztikus fogyókúrába. Még fogsz nőni is, de ha most nem fogod vissza a kalóriabevitelt, később nehezebb lesz.

2016. jan. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Testtömeg index kalkulátorral számold ki, hogy mennyire számítasz túlsúlyosnak. Nem tudom hogy sportolsz-e valamit vagy van-e hobbid, de ha nincs akkor kezdj el mozogni valamit és ne egyél össze-vissza minden hülyeséget, mert az étkezésen nagyon sok múlik.
2016. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ugyan annyi idős és magas vagyok mint te csak 20 kg-mal vékonyabb
2016. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Túlsúlyos vagy, az tuti s most akadályozd meg, hogy ne legyen később igazán vészes és nagyon egészségtelen.

Több mozgás, jobb étrend, ne egyél unalmadban vagy csak élvezetből, ha nem is vagy éhes...

2016. jan. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!