Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy győzzem meg anyum, hogy...

Hogy győzzem meg anyum, hogy ne főzzön ebédet?

Figyelt kérdés

Leszeretnék fogyni és napi 1500 kalóriára gondoltam, de nem tudom számolni, hogyha főtt ételt eszem. Most nem várhatom el anyumtól, hogy minden nap megmondja mennyi olajat használt és milyen sovány a hús meg ilyenek....értitek, nem ? Hogyan vegyem rá, hogy ne ebédeljek, hanem olyasmit egyek amit tudok számolni ? Vagy vegyek az ebédnek simán 500 kalóriát úgy, hogy nem eszek sokat az ebédből ?


15/L , 160 centi 62 kiló


2010. márc. 26. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak kalóriatáblázatok, ami alapján kiszámítható egy-egy ételnek a kalóriatartalma. (készételek esetén is)
2010. márc. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Többre mész,ha nem csak annyiból áll a fogyókúra,hogy keveset eszel.Mozogj!Nem kell futni,vagy túlerőltetni magad.Szerezz be egy aerobik,vagy valamilyen tornázó DVD-t tekerj a hasadra fóliát,hogy izzadj,és csináld meg minden nap a tréninget.Ajánlom a zöld teát minden napra,mert nem csak nagyon egészséges,de jó zsírégető is ;)
2010. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne arról győzd meg, hogy ne főzzön, hanem arról hogy egészséges, nem hizlaló kajákat csináljon. Párolt husok, zöldség, stb. Ne pedig jó zsiros pörköltöt tésztával.
2010. márc. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Főtt ételt muszáj enni. Nem kérheted meg anyukádat, hogy ne főzzön ebédet. Tényleg egészségesebb ételeket csináljon, arra kérd meg. Vagy esetleg mond el neki,hogy fogyókúrázol és hogy segítsen. A mozgás is nagyon fontos.
2010. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még fogyókúra esetén is kell főtt ebédet enni!

Meg fejlődésben lévő szervezet vagy!

beszéld meg anyuddal h fogyozni szeretnél,és biztos segíteni fog. egészségesebb,kalóri szegényebb ételeket fog a részedre elkészítnei

2010. márc. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem te fordítva ülsz a lovon. Az étkezés célja, hogy biztosítsa a szükséges mennyiségű és MINŐSÉGŰ tápanyagot, nem pedig az, hogy számlálható legyen a kalóriamennyiség. A kalóriaszámolás valamihez eszköz lehet, de nem az étkezés célja, te pedig annak akarod alárendelni a fontosabb célokat, amiből csak egészségtelen dolog sülhet ki. Ahogy mondják, a főtt ételre szüksége van a szervezetednek. Fogyni akkor is lehet, ha nem számolsz meg minden kalóriát, csak odafigyelsz az étkezésedre és sportolsz. Hidd el, nekem sikerült.


Egyébként amire te gondolsz, az nem is kalória, hanem kilokalória, csak mindenki összevissza beszél. Napi 1500 kalóriával hamar feldobnád a talpad.

2010. márc. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebédelj, de ne vacsorázz, csak nyers zöldséget vagy gyümölcsöt,hogy ne éhezz.
2010. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem kérd meg, hogy számolja, hogy miből mennyit használ. Nem olyan nagy dolog. Nem kell pontosan, csak pl evőkanállal az olajat, nyersen a húst...stb Szerintem ez nem olyan sok plusz idő, és csak így lehet követni. Amikor nálunk öcsém diétázott, akkor anyukám felírta mindet egy lapra, és ő pedig kiszámolta.
2010. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!