Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezek után hogy mernek túlzott...

Ezek után hogy mernek túlzott sófogyasztásról beszélni?

Figyelt kérdés

[link]



Nobel díjat kaptak azért 1950-ben mert sikerült egy rakás betegséget előidézni nátriumszegény diétával, többek között rosszindulatú daganatokat is. Nem ég le a pofájuk azoknak akik a stop só programot rendezik?


2016. jan. 15. 17:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Eléggé köztudott, hogy a só igen fontos az embernek, kánikulában is mondják, hogy együnk elég sót, a futók is tudják, hogy pótolni kell, ketogén diétában is nagyon nagy hangsúly van rajta...

Egyes betegségeknél van sószegény diéta, amihez nem értek, éppúgy fura számomra, mint a fehérjeszegény diéta, pedig a testnek mindkettő nagyon kell.

2016. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
DE a sok feldolgozott étellel az átlagember igenis rengeteg sót képes bevinni. Azért ne essünk át a ló túlsó oldalára se.
2016. jan. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
10%

Mint mindenben itt is a mérték a fontos. Van egy ajánlott mennyiség (WHO). A magyarok azt átlagban 3x teljesítik túl. Pont azért amit #2 írt. Mert a feldolgozott ételekben és gyorskajákban elképesztő mennyiség van.

---------------------------------------

Senki se mondta, hogy nem kell só.

---------------------------------------

Ezt kellene felfogni a nedves huhogóknak!


És akkor beszélhetünk arról is, hogy lehet ebből pénzt csinálni: a bolti só szar --> Himalája só meg parajdi só méreg drágán lapáttal.

2016. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem törődnek vele, mert nem tájékozódnak sehol.
2016. jan. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
maxrock valami 3szoros sófogyasztásról beszél, bizonyára nem is nézte meg a linket
2016. jan. 15. 18:19
 6/22 anonim ***** válasza:

Így hirtelen nem találtam a linkben erre vonatkozót, olvasgatni pedig nem fogok egy órát.


Igenis, a mai ember sok sót eszik. Én nem tudom, mennyi a túl sok, de háromszorosnak mondják a magyar átlag. Én nem vagyok tudós, de még csak bele sem ástam magam mélyen, engem nem érint. Annyi sót eszem, amennyit kívánok, tudatában vagyok, hogy elvileg kicsit kevés (főleg, ha sok az édesség a napomban, mert akkor lehet akár 1-2 csipet a bevitelem, de azért ennyire ritkán durva a helyzet, egy csomó mindent eszem, ami sósabb, pl. zöldségételek), de problémát nem érzek. Bezzeg ha a magnéziumot hanyagolom el... Akkor hamar szól a testem.

2016. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Ezt is érdemes elolvasni:

[link]


Felőlem meg annyi sót tömtök magatokba amennyit akartok :-)

2016. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
maxrock elkezdtem olvasni, de látom, hogy csak egy idétlen lejáratókampány ahol orrba szájba marhaságokkal hülyítik a népet. Én inkább a Nobel díjas kutatóknak hiszek. Bizonyára azért kaptak nobel díjat mert kiskocsit tologattak asztalon nem?
2016. jan. 15. 22:45
 9/22 A kérdező kommentje:

Azt nem írta a cikk, hogy a nátrium referenciatartományt miért kellett meghamisítani ami 1978-ban 140 mmol/l volt.

Ami most 135 mmol/l.

2016. jan. 15. 22:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Olvasgasd nyugodtan, türelmesen és értően. Az egész blog a hozzád hasonlóan gondolkodóknak (is) készült :-)
2016. jan. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!