Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételallergiám lenne?

Ételallergiám lenne?

Figyelt kérdés

Mitől lehet az hogy néhány ételtől hasmenéses tüneteim vannak?

Az ételek meghatározása viszont lehetetlen, van hogy ugyanazon étel egyszer okoz tünetet, máskor nem.

De valami nincs rendben, mert gyakori hogy étkezés után szinte azonnal, vagy 10 percen belül de wc-re kell mennem.

Néha gyümölcstől, tejterméktől, sajttól, utcai gyorskajától(gyros,hot-dog, mcdonalds reggeli menü).

De ezekkel ellentétben vannak dolgok amiket sokat eszek és mégsincsenek tünetek. Pl ilyen a tejföl is, vagy a mcdonalds sima menük. A tejföllel való jó viszony elvileg kizárhatja a laktózérzékenységet, igaz?

Pár éve a vörösborral voltam úgy, hogy a buliból hazaérve első utam a wc-re vezetett. Jelenleg a sörtől is néha előfordul. De nem mindig.


Szerintetek mitől lehet ez?

A fura benne hogy nem mindig történik. Van hogy a munkahelyemen egyszer sem megyek el wc-re pedig nap közben ugyanazokat az ételeket eszem amik máskor kiváltják belőlem ezeket a tüneteket. Valaki élt már át hasonlót?



2016. jan. 21. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam ,ha hiszed ha nem. Egyszerűen nem tudtam, hogy mitől megy a hasam , én is arra gondoltam, hogy laktózérzékeny lennék, de volt amikor kutya bajom nem volt pedig egész nap tejtermékeket ettem. Nekem akkor ez elmúlt amikor áttértem a vegán étrendre. 8 hónapja semmilyen állati eredetű dolgot nem ettem és megszűnt ez a dolog :) neked is ajánlom ;)
2016. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Becsülöm az akaraterőd, de számomra nincs élet csirke meg szalonna nélkül :D

Persze azért az utóbbi időben próbálok több salátát meg gyümölcsöt is enni, de teljesen lemondani nem fogok a húsról.

Egyébként a nagy bulik után is menni szokott a hasam, nem értem amúgy miért..

2016. febr. 9. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!