Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok segíteni, hogyan...

Tudnátok segíteni, hogyan legyen változatosabb az életmódom?

Figyelt kérdés

Szeretném változatosabbá tenni az életmódomat. Szeretnék változatosabb ételeket fogyasztani, és egészségesen hízni.

18 év / 163 cm / 48-50 kg

Elég kevés ételt is eszem, például mikor elmegyek 'menzára' enni, akkor általában rántott húst veszek, de egyrészt félek az új ételektől, másrészt rengeteg dolog nem ízlik.

A szalámiktól már rosszul vagyok.

Hétvégente a reggeli általában főtt tojás, sült szalonnával, krumplival, kenyérrel, ilyesmi. (Mindig anya csinálja a kaját, mivel én nem szeretem annyira a kaja témát sem, ezért pillanatnyilag nincs meg a kellő motivációm sem arra, hogy főzzek magamnak.)

Meg viszonylag gyakran eszek még virslit is (heti max. 3, de van mikor két hétig egyáltalán nem...)

Vacsorára olykor gabonapelyhet eszek.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

Vacsorára nem szeretem a nehéz ételeket, meg főtt ételt sem (hús, leves, ilyesmi).

Mozgásban is jöhetnek tanácsok, bár heti 5 tesim van, meg vannak korlátaim (az összes dolog ugrik például, amiben a térd meg van erőltetve).

Bármilyen tanács jöhet. Köszi!



2016. jan. 21. 12:21
 1/7 Szintis Zoli ***** válasza:
"Szeretném változatosabbá tenni az életmódomat." - a leírtak alapján az kevés lesz. Majd, ha AKAROD is, akkor gyere vissza és segítünk. Addig nem tudunk.
2016. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi. Ha nem akarnék változtatni, nem írtam volna ki a kérdést sem. ;)

Ugyanis a problémát felismertem, meg is fogalmaztam. Ki is írtam ide, ami kezdeményezés a segítség felé. Legalábbis én így gondolom. Szóval felőlem bele köthetsz a szavakba, de ettől egyikünk sem lesz előrébb.

2016. jan. 21. 16:46
 3/7 A kérdező kommentje:

*segítségkérés felé

- és ahhoz, hogy valakinek segítsünk ugye nem árt az, hogy az illető felismerje a saját helyzetét és abban a problémákat.

Én megtettem ezt.

2016. jan. 21. 16:48
 4/7 Szintis Zoli ***** válasza:
100%

Nagyszerű!


Nincs olyan, hogy változatos életmód. Egészséges életmód van aminek része az egészséges táplálkozás, mozgás és a testi lelki higiénia, egyensúly. Utóbbi kettőhöz nem értek :)


A változatos táplálkozás önmagában nem elég. Egészséges táplálkozás kell, ami lehet változatos is. Ha ez érdekel, akkor főznöd kell vagy rá kell venned mamád, hogy tegye meg neked. Készen megvenni tiszta kajákat nem vagy csak horror áron lehet.


Arról, hogy mi az egészséges, napokat lehetne vitázni. Végül mindig az inzulinhoz és a gyulladást okozó anyagokhoz lyukadnánk ki, ezért ne is menjünk bele. Kezdetnek elég, ha az úgynevezett testépítő-tiszta alapanyagokra építesz:

CH: rizs, barna rizs, durumtészta, zab, teljes kenyér, néha kis burgonya (lehet persze vadítani: köles, hajdina, bulgur, gersli, édesburgonya, de ezek drágábbak), rengeteg zöldség. A gyümölcs érdekes. Ne menjünk bele, hogy miért, de én napi max 50 gramm CH-t javaslok gyümölcscukorból. Ha kéred, kifejtem.

CH és fehérje: hüvelyesek

fehérje: sovány húsok, halak, tojásfehérje, zsírszegény túró

fehérje és zsír: zsírosabb húsok, tojássárgája, olajos magvak

zsírok, olajok: lenolaj, repceolaj, olívaolaj, halolaj, kókuszzsír, állati zsírok mértékkel (max a bevitel 1/3-a az általános ajánlás, de ezen is napokat lehet vitázni).


Szeretnél egészségesen hízni: ez, ha már megvan a 20-25% normál testzsírod, csak izmosodást jelenthet. Ehhez (meg amúgy mindenhez) pedig kell a térded is. Ha gondja van, akkor sem lehet az a megoldás, hogy kiiktatod egy életre. Meg kell erősíteni, akkor is, ha macerás. Ott kell kezdeni, ahol lehet. Ha gyógytorna, akkor gyógytorna.

2016. jan. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos infókat! Esetleg nincs valami bevált recepted idekapcsolódóan, amit szeretsz?
2016. jan. 22. 10:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi, hogy suliba napközben mit javasolsz? (Ált. 8-tól délután 4-ig vagyok bent.)
2016. jan. 22. 10:33
 7/7 Szintis Zoli ***** válasza:

Én nem csinálok nagy problémát a főzésből.

Elkészítem külön az alapanyagokat: fehérjeforrás, köret, zsiradék.

Ezeket összedobálom egy tányérba, melegítem, megeszem. A leírt alapanyagokat használom.

Hogy ne legyen unalmas, néha használok boltban kapható szirupokat (majonéz, mustár), krémeket (sajtkrém, vajkrém, tejföl, stb.).

Suliba is mehet bármi. Műanyag dobozból is lehet enni.

2016. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!