Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mennyire sok cukorbevitel?

Ez mennyire sok cukorbevitel?

Figyelt kérdés
Minél jobban mellőzöm a cukrot,ám mennyire "tűrhető" egy kis csalás,pl.heti 1-2 alkalommal csalni,pl.sütiket ennni?Nagyon káros?

2016. febr. 3. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Testsúly, életkor, sport és étrend függvénye. Mi a cél? Gondolom fogyni szeretnél.

Legjobb, ha dietetikushoz fordulsz, vagy olyan személyi edzőhöz, aki segít összeállítani neked személyre szóló étrendet/diétát. De amúgy te érzed, hogy mennyire tűri meg a szervezeted, hogyan reagál rá.

Szép napot! :-)

2016. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem fogyni akarok,meg elég sokat mozgok is:)Csak szimlán egészségi szempontból kérdezem.
2016. febr. 3. 10:38
 3/4 Szabi.L válasza:
Ajánlott rendes étkezés után csalni, mivel így kevésbé terheli meg az a vércukorszintet és kevesebbet is fogsz tudni enni, tehát kevesebb kalória.
2016. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobb, mintha napi szinten ennéd... Szerintem a legjobb nem enni normál cukrot, max. ha nem akarsz szigorú lenni, akkor a mustárban s itt-ott megengeded :D Nekem az sem fér bele, de igazán nem nehéz, mivel kész cuccokat eleve nem veszek szinte soha (azért az egyik grillszószomban van vagy havi 1 gramm, mustárból sokkal több jönne).


Nem lehet megmondani, hogy mennyire káros. Van, aki egész életében félig cukron él és semmi baja, mert jók a génjei. Biztos, hogy nem JÓ, ha cukrot eszel, úgyhogy amennyit könnyen el tudsz hagyni, azt hagyd el. De ha a nagyi sütijét sem kóstolod meg és szenvedsz, mert tudod, hogy finom s ő sem viseli jól... Azt már nem tartom megfelelőnek. Nem tudhatom, mit csinál némi cukor a testeddel, de a stressz és önsanyargatás nagyon káros, az fix. Tökéletesen nem tudsz enni úgysem. Ez nem azt jelenti, hogy ne törekedj a minél jobbra, de amikor akár nüansznyi különbség miatt mártírkodik valaki, az azért baj.

Láthatod az embereket, nem halnak meg nagy tömegben, csak mert fél évszázada egy csomó cukrot esznek. Bár betegségek azért igencsak vannak. De nem olyan erős méreg a cukor... Úgyhogy ha Te sokkal jobban táplálkozol náluk s a cukorfogyasztásod is az övék töredéke, akkor már rengeteget tettél.

Én így gondolom.


Nekem már elég mérgező lenne egy szokásos cukros süti (persze a testem elintézi, de sokk neki). Nem is ízlene, azonnal rosszul is esne s hosszabb távon is ártana. Így is rengeteg édességet eszem, nehéz leszokni róluk... Viszont nem szénhidrátosak, az nem kötelező hozzá. Nekem így nagyon megéri.

Mérlegelni kell.

2016. febr. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!