Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hiszik még sokan azt,...

Miért hiszik még sokan azt, hogy aki kövér, az jól is él?

Figyelt kérdés
Sajnos még mindig vannak emberek,akik abban a téves hittben élnek,hogy aki elvan hízva,vagy kövér,az biztosan hogy a jólléttől van elhízva. Na akkor most minden tudatlan begyöpösödött krónikus mentális szellemi leépülésben szenvedő embertársamnak üzenem,hogy manapság a kövérség,NEM feltétlenül a jólét szimbóluma,mint anno a középkorban. Hagyjuk ezeket az ócska,elcsépelt vén trottyos toalett dumákat,hogy "Bezzeg az Én időmben" Manapság az elhízás inkább a szegényeket,vagyis az alul tápláltakat jellemzi. Mert akinek van pénze,az tud egészséges ételeket enni,és rendszeresen sportolni. És akárhogy is jönnek az öregek az elavult ócska rossz dumákkal,a sporthoz bizony pénz is kell! Akinek van elég pénze edző termekre,és egészséges ételekre,vagyis tud elég zöldséget és gyümölcsöt enni,ami manapság már szinte luxus cikk,egy közmunkásnak,főleg a fehér húsok,és a hal már szinte csak a jól keresők engedhetik meg. Éhgyomorral pedig nem lehet dolgozni,mert a gyomor kilyukad. A sok öreg hiába jön a süket ócska értéktelen dumával,hogy az Ő idejükben. Ismerek olyan embert aki azért hízott el,mert szinte csak kenyérre futotta,meg tésztára. Na szóval ilyen ócska értéktelen válaszokat NEM várok,hogy "Bezzeg az Én időmben" "Meg Én sokat tornáztam,és az ingyen van" Ilyen válaszokat NEM kérek!! Szóval miért élnek az emberek ebben a téves hittben? Miért nem fejlődik az emberek gondolkodása,és miért van ennyi begyöpösödött buta ember?

#Aki kövér #az jól is él?
2016. febr. 9. 05:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A szemléletváltáshoz idő kell. Nem tudom, te milyen közegben mozogsz, de nálunk már régen érzik a saját bőrükön az idősek is, hogy bizony kövérnek lenni egészségtelen. És az is egészségtelen, ha kivannak az ember bordái. A középút a legjobb.
2016. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"És akárhogy is jönnek az öregek az elavult ócska rossz dumákkal,a sporthoz bizony pénz is kell!"


Nem vagyok öreg,de győzz már meg róla,hogy ha valaki igazán akar mozogni,nem tud magának venni egy sportcipőt,és elmenni kocogni a szabadba,vagy csak nagyokat sétálni,túrázni,rossz időben otthon tornázni.

2016. febr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A vicces az, hogy az egészséges életmód egy fillérrel nem kerül többe mint az egészségtelen.

Heti 10 ezer Ft-ból, napi 4x lehet csirkét enni zöldségekkel, egészséges körettel.

Ez 40 ezer Ft. kiadást jelent egy hónapban. Teljesen jól kigazdálkodható, sőt hosszútávon az ember megspórolja a drága gyógyszerek és gyógykezelések árát is.


Mozogni pedig lehet a szabadban is, ingyen.

2016. febr. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ez 40 ezer Ft. kiadást jelent egy hónapban."


Tudod nagyon sokan ennek csak a töredékét tudják ételre költeni. Az én közvetlen környezetemben is vannak többen, akik még ezt sem engedhetik meg maguknak.


Amiről a kérdező ír sajnos valós probléma és "szegénységi elhízásnak" nevezik, ami a mélyszegénységben élőket érinti.

Egyéb esetekben azonban valóban sokszor csak a lustaság, tudatlanság miatt alakul ki az elhízás.

Mindettől függetlenül én sohasem hittem a klasszikusan "egészséges táplálkozásban". Úgy gondolom, hogy változatos táplálkozással és megfelelő mennyiségű mozgással sokkal kevesebb probléma adódna. És ez még csak nem is pénzkérdés. Sok esetben csak annyi kéne hozzá, hogy két megállóval előbb szálljunk le a buszról, vagy ne lifttel menjünk fel az emeletre, hogy hétvégén ne a számítógép/Tv előtt üljünk, hanem menjünk ki a parkba focizni, tollasozni egyet. És ezek a megoldások tényleg egy fillérbe sem kerülnek.


Az öregeknek pedig volt annyi igazságuk, hogy az ő idejükben tényleg kiegyensúlyozottabb volt az élet. Én még tényleg tollasoztam és kirándultam a szüleimmel és mindent ettünk, szalonnát és salátát is.

2016. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Tudod nagyon sokan ennek csak a töredékét tudják ételre költeni."

Nem is róluk beszélek. De azért akinek van netto 130-140 ezre havonta, az ne mondja azt, hogy nincs pénze egészséges táplálkozásra. Ja, le kéne mondani a cigiről meg a csokiról. Ilyen egyszerű

2016. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdező. És aki havonta csak 52.000-forintból kell hogy megéljen? Annak mégis honnan van csak kajára 40.000-forintja? Te nagyon "zseni" Vagy Te is úgy gondolod,mint Zsiga Marcell hogy havi 47.000-forintból meg lehet élni?!
2016. febr. 9. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Olvastad a valaszom? Azokrol irtam akik 100-felett keresnek. Ok igenis tudnak egeszsegesen elni ha akarnak.
2016. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!